22.1 C
Utena
2024 / 07 / 15

Vasara – apgaulingas metas: „Rimi“ ekspertė patarė, kaip mėgautis maistu ir nepriaugti svorio

Ar jau skaitėte?

Vasarą natūraliai renkamės mažiau kaloringą maistą, valgome daugiau daržovių, o svarstyklių rodmuo negailestingai kyla į viršų? Sveikatai palankios mitybos specialistė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad vasarą, ypač atostogų metu, labai lengva priaugti svorio, nes dalyvaudami šventėse, keliaudami patys nepastebime, kaip persivalgome. Pasak dr. E. Gavelienės, to išvengti padės sveikatai palankių produktų pasirinkimas ir saikas. Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pastebi, kad geriausia savaitės meniu sukomponuoti iš anksto, rinktis pigius sezoninius produktus – taip sutaupysite ir išvengsite maisto švaistymo.

Iš kelio išveda šventės

Vasarą, kai karšta, natūraliai sumažėja apetitas, be to, valgome daugiau daržovių, vaisių ir uogų. Atrodytų, kad tai geriausias sezonas išlikti liekniems, bet gydytoja dietologė dr. E. Gavelienė teigia, kad ir vasarą labai lengva suvalgyti daugiau, nei buvo planuota. 

- Reklama -
Iškyla gamtoje.

„Mes linkę nepastebėti, kad vasarą daugiau įvairių šventinių renginių ir asmeninių švenčių su užkandžiais, pakramsnojimais ir pagrilinimais, kai nepastebimai suvalgome daugiau maisto“, – sako gydytoja dietologė.

Pasak ekspertės, šią problemą galima spręsti skyrus šiek tiek laiko atidesniam valgių ir užkandžių planavimui, daugiau dėmesio kreipiant į sąmoningą valgymą. 

„Jei planuojate grilio vakarėlį, rinkitės sveikatai palankesnę, mažiau riebią mėsą, šalia patiekite sezoninių daržovių ir salotų, valgykite kuo daugiau žalumynų ir venkite kaloringų priedų, o desertams rinkitės šviežias uogas, vaisius. Užkandžius rinkitės tokius, kuriuose mažai riebalų, cukraus ir druskos, o vykdami į kelionę pasiruoškite iš anksto – pasiimkite vaisių, riešutų, taip išvengsite pagundos pakeliui nusipirkti traškučių ir panašių itin kaloringų, beverčių maistine prasme produktų“, – sako dr. E. Gavelienė. 

Planuojate savaitgalio šventę prie grilio, bet norite išvengti papildomų kalorijų? Prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse liepos 2–8 d. viščiukų broilerių šlaunelių mėsos graikiškame marinate įsigysite net su 43 proc. nuolaida, 850 g pakuotė kainuoja 3,99 Eur, o marinuoti kiaulienos nugarinės pjausniai „Rūkytas medus“ 1 kg kainuoja vos 10,79 Eur. 

- Reklama -

Salotos – prie visko

Sveikatai palankios mitybos specialistė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad vasarą, ypač atostogų metu, labai lengva priaugti svorio, nes dalyvaudami šventėse, keliaudami patys nepastebime, kaip persivalgome. Nuotraukos autorius Gedmantas Kropis (Fotobankas).

Sveikatai palankios mitybos specialistė dr. E. Gavelienė kaip garnyrą prie mėsos ar žuvies patiekalų vasarą siūlo tiekti žalias salotas. Jei jūs ar jūsų svečiai laikosi vegetarinės mitybos, salotos, pagardintos priedais ir pikantišku padažu, atstos pagrindinį patiekalą. Pasak ekspertės, salotas vertėtų dažniau įtraukti į savo dienos racioną ir išbandyti kuo daugiau rūšių, kad skoniai nesikartotų ir nenusibostų.

Pasak gydytojos dietologės, salotos yra vienas iš maisto produktų, kuriuos reikia vartoti kuo dažniau tiek dėl jose esančių mineralinių medžiagų, tiek dėl mažesnio kaloringumo. „Sveikatai palankios mitybos piramidėje jos priskiriamos prie tamsiai žalios spalvos daržovių, kurios vertinamos dar ir kaip didelį tūrį, bet mažą kaloringumą turintis maisto produktas“, – pažymi dr. E. Gavelienė. 

Gydytoja dietologė primena, kad visos žalios spalvos lapinės daržovės ir salotos turi folatų, salotose gausu B grupės ir yra šiek tiek kitų vitaminų, taip pat pačių įvairiausių mineralinių medžiagų.

„Pagrindinės maistinės medžiagos įvairiose salotose skiriasi labai mažai, panašus ir skaidulų pobūdis. Skirtumai susiję su salotų atspalviais, kuriuos suteikia biologiškai aktyvios ir žmogui naudingos medžiagos, dažniausiai, polifenoliai. Pastarųjų pagrindinė nauda – galingi antioksidantai. Taigi, drąsiai, verta salotas rinktis pagal skonį, išbandyti kuo įvairesnes“, – pataria dr. E. Gavelienė.

„Rimi“ šią savaitę siūlo išbandyti kuo daugiau rūšių daržovių: salotų mišiniams „LEAFFOOD“ liepos 2–8 d. taikoma 30  proc. nuolaida, o 200 g pakuotę špinatų ar gražgarsčių įsigysite su 28  proc. nuolaida. Be to, nuolaidos taikomos ir kitoms sezoninėms daržovėms – kopūstams, ridikėliams. Sukate galvą, kuo pagardinti salotas? Visai „Heinz“ produkcijai – padažams, pagardams, konservuotoms daržovėms – taikoma net iki 41 proc. nuolaida.

Likučiai – į kelionę!

Prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė pastebi, kad geriausia savaitės meniu sukomponuoti iš anksto, rinktis pigius sezoninius produktus – taip sutaupysite ir išvengsite maisto švaistymo. Nuotraukos autorius Greta Skaraitien (BNS).

Savaitgalį surengėte šventę namuose, o pirmadienį išvykstate į pajūrį? Likučius supakuokite porcijomis ir pasiimkite su savimi. Turėdami pasiruošę namuose gaminto maisto išvengsite užkandžiavimo beverčiais užkandžiais, o ir sutaupysite.

„Po šventės likusį maistą supakavę į dėžutes, atskirai sudėję gabalėliais pjaustytus mėsos kepsnelius, salotas, susipakavę duonos likučius, įsidėję vandens, sutaupysite bent du kartus: turėsite pasiruošę pietus ir nereikės nieko pirkti pakeliui, taip pat neišmesite namuose turimo maisto“, – sako prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė E. Krasauskienė.

Pasak ekspertės, prieš išvykstant į kelionę galima su savimi pasiimti visą gendantį maistą, tik reikia apgalvoti ir pasiruošti iš anksto. „Jei liko ant grilio keptų kepsnelių, taip pat prieš išvykstant nespėjote sunaudoti visos duonos – pasidarykite kelionei sumuštinių. Juos pagardinkite kitais šaldytuve turimais produktais – sūriu, likusiomis daržovėmis, užtepėlėmis“, – pataria E. Krasauskienė. Jei matote, kad visko nesuvalgysite, daugelį produktų galite ir užšaldyti. 

Pasiruošti kelionei padės „Rimi“, kur liepos 2–8 d. 17 dalių maisto laikymo rinkinį įsigysite su 46 proc. nuolaida, už 6,99 Eur. O jei norite į kelionę įsimesti sveiką užkandį, kurio užteks visai šeimai, 400 g džiovintų mangų pakuotę įsigysite net su 53 proc. nuolaida – už 2,6 Eur. 

Prekių įsigyti pigiau padės „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus arba papildomos nuolaidas. Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. 

Svečiai šių grilintų sultingų vištienos kepsnelių prašys dar, bet ne bėda – su nuolaida įsigykite daugiau ir pigiau! 

RECEPTAS

Ant grilio kepti vištienos kepsneliai graikiškame marinate

Patiekalui reikės:

  • 1 kg viščiukų broilerių šlaunelių mėsos graikiškame marinate „Rimi“;
  • žalių salotų ir sezoninių daržovių garnyrui.

Gaminimo eiga:

  1. Gerai įkaitinkite grilį ir kepkite vištienos šlaunelių kepsnelius apversdami maždaug pusę valandos, kol įpjovus iš mėsos bėgs skaidrios sultys.
  2. Tiekite su žaliomis salotomis, sezoninėmis daržovėmis ar kitu mėgstamu garnyru.

Skanaus!

 

spot_img

Liepos 14-oji: vardadieniai, dienos INFO, agurkų diena

Liepos 14-oji – Agurkų diena. Liepos keturioliktoji – 196-oji metų diena (paskutinė 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 170 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Eigilė, Liberata, Liberatas, Vydas; rytoj: Boneventūra, Boneventūras, Gerimantė, Enrika, Enrikas, Henrieta,...

Astrologinė prognozė liepos 14-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Jaudinamų įspūdžių galite tikėtis, jeigu susitiksite su dominančiu asmeniu. Tačiau asmeniniai santykiai gali tapti ilgalaikiu galvos skausmu, jei žaidžiate dvigubą žaidimą, norite pasipelnyti kito sąskaita ar pan. JAUTIS. Turėsite galimybių kokybiškai pailsėti ir pasportuoti,...

Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos apraše – daug naujovių

Aplinkos ministras patvirtino naują Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos aprašą, kuris apima vandens telkinius, priklausančius valstybei ir ūkio subjektams bendrąja daline nuosavybės teise, išskyrus privačius vidaus vandenų telkinius ir akvakultūros tvenkinius. Apraše numatyta nemažai...

Utenoje sulaikyti migrantai iš Irano ir Afganistano, manoma, bandė iš Latvijos pasiekti vakarų Europą

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sulaikė policijos pareigūnų Utenoje perduotus penkis Irano ir trylika Afganistano piliečius. Sulaikytieji asmenys, pirminiais duomenimis, buvo atgabenti iš Latvijos, sako VSAT atstovas Giedrius Mišutis. „Migrantai buvo sulaikyti pagal pasieniečių...

Astrologinė prognozė kitai savaitei

Astrologinė prognozė kitai savaitei, liepos 15–21 dienai. AVINAS Savaitės pradžioje dėl pinigų, skolų, mokesčių, alimentų, paveldėjimo, turto dalybų ar kitų finansinių peripetijų augs įtampa. Gali tekti veikti paskubomis, nelabai įsigilinus. Pasisaugokite įvairių provokacijų, nes bus lengva...

„Rimi“ žvalgykitės šių nuolaidų: suruošite sveikatai palankią šeimos iškylą gamtoje

Įsibėgėjus vaikų atostogų sezonui, neretai mažieji labiau įninka į ekranus, tad nukenčia laikas, kurį prieš tai buvo įprasta skirti fizinei veiklai. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė atkreipia dėmesį, kad sveikatai palankiam vaiko gyvenimo būdui...

ORAI: Šiandien trumpi lietūs, perkūnija, šiluma iki 30°C

Šiandien Lietuvoje kai kur, didesnė tikimybė rytinėje šalies pusėje, trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30, pajūryje 22–24 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs su perkūnija,...

Liepos 12-oji: vardadieniai, dienos INFO

Liepos dvyliktoji – 194-oji metų diena (penktoji 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 172 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; rytoj: Anakletas, Anys, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Kleopatra, Rikantas, Rikantė,...

Astrologinė prognozė liepos 12-ajai, penktadieniui

AVINAS. Galvosite apie nepasisekusią partnerystę ir šie prisiminimai kels išgyvenimų. Kaip bebūtų, pasistenkite nerodyti neigiamų emocijų aplinkiniams, nesivadovaukite pavydu, išankstiniais stereotipais. Tai ypač svarbu, jei kuriate naują ryšį. JAUTIS. Regis, darbe išgirsite įvairių replikų, tarp...

Suskubti tai padaryti turi kiekvienas lojalus „Rimi“ pirkėjas – laiko liko nedaug 

Kiekvieną savaitę daugiau nei 3 000 nuolaidų ir pasiūlymų savo pirkėjus apdovanojantis „Rimi“ prekybos tinklas siūlo dar papildomai sutaupyti. Liepos mėnesį pristatęs naują lojalumo kampaniją „Nuolaidų sprintas“, prekybos tinklas „Rimi“ ragina pirkėjus suskubti ir...

Pasinaudoję šiomis „Rimi“ nuolaidomis paruošite gaivias salotas pigiau: paragaukite šios vasaros topo

Atėjus vasarai mėgaujamės šviežių uogų ir daržovių įvairove, tačiau besikartojantis meniu gali pabosti. Paįvairinkite jį klasikinėmis Valdorfo salotomis: karščių metu šis lengvas vasariškas patiekalas suteiks sotumo jausmą, bet neapsunkins. Šių salotų sudedamoji dalis –...

5 kelionių kryptys, į kurias sparnus verta kelti rudenį

Nors atostogų karaliene tradiciškai tituluojama vasara, ruduo taip pat turi savų privalumų, kuriais naudojasi nemaža dalis lietuvių. Kai mūsų šalyje dienos pradeda trumpėti ir vėsti, akys krypsta ten, kur tebelepina maloni oro bei vandens...

Nepriklausomi tyrimai atskleidė: „Rimi“ pigiausia ne tik mėsa, bet ir žinomų prekių ženklų krepšelis

Prekybos tinklas „Rimi“ – ne tik ketvirtus metus iš eilės geriausiai aptarnaujantis pirkėjus, bet ir pirkėjams siūlantis mažiausias populiariausių prekių bei mėsos kainas Lietuvoje. Šiuos nenuginčijamus faktus atskleidė birželio ir liepos mėnesiais atlikti skirtingi rinkos...

50 proc. nuolaidas tokiai gausybei prekių seniai matėte: „Iki“ Taupymo žaidynėse – ir „Ledų...

Ant pagaliuko ar vafliniame ragelyje? Vanilinių ar vaisinių? O gal išpopuliarėjusių „mochi“? Šią savaitę puiki proga šaldiklį pripildyti pačiais įvairiausiais ledais, mat „Iki“ parduotuvėse prasidėjo skaniausias vasaros festivalis – „Ledų fiesta“ su nuolaidomis iki...

ORAI: Šiandien trumpi lietūs, bet temperatūra gali kilti iki 34 laipsnių šilumos.

Šiandien Lietuvoje daug kur trumpi lietūs, perkūnija, kai kur smarkūs. Vietomis kruša, škvalas 15–20 m/s, kai kur 21–25 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34, Vakarų Lietuvoje vietomis 24–28 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daugelyje rajonų trumpi lietūs su...

Liepos 11-oji: vardadieniai, dienos INFO

Liepos 11-oji – Pasaulio gyventojų diena; Pasaulinė populiacijos diena. Liepos vienuoliktoji – 193-ioji metų diena (ketvirtoji 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 173 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Benediktas, Pijus, Šarūnė, Vilma, Vilmantas, Vilmantė,...

Astrologinė prognozė liepos 11-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien užsiimkite įprastais darbais, ūkiniais ir buitiniais reikalais, o dėl rimtesnių pertvarkymų, brangių pirkinių ar paslaugų pasitarkite su šeimos nariais. JAUTIS. Šiandien palanku konsultuotis aktualiais klausimais, pristatyti kūrybinius projektus, dalyvauti žaidimuose, konkursuose. Džiugins gerbėjų...

Senjorai su negalia sulauks pensijų padidėjimo: ką svarbu žinoti

Liepos 9 d. pradėtos mokėti socialinio draudimo pensijos – jos pasiekia gavėjus pagal įprastą grafiką, priklausomai nuo to, kuriame mieste žmogus gyvena ir kokį pensijos gavimo būdą yra pasirinkęs. Liepą padidintų pensijų sulauks senjorai...

„Iki“ – akivaizdus šviežumo lyderis: pirkėjų balsai „Iki“ atnešė net 3 prestižinius QUDAL medalius...

Pirkėjai pasakė: „Iki“ šviežių vaisių ir daržovių, šviežios mėsos, taip pat žuvies ir jūros gėrybių skyriai – aukščiausios kokybės šalyje. Tą patvirtino Lietuvos gyventojų apklausą atlikusi Šveicarijos sertifikavimo agentūra ICERTIAS, šiemet prekybos tinklui „Iki“...

Karštis žudo: kaip vėsinsimės – ventiliatoriumi ar oro kondicionieriumi?

Žiemą džiuginę langai pietinėje pusėje vasarą tampa varginančiais šildytuvais. Sako, šiluma kaulų nelaužo, tačiau medikai perspėja: karštis gali itin blogai mus paveikti, jei turime širdies ir kraujotakos sveikatos bėdų ar vargina kiti negalavimai. Apie...

Grilio sezonu su „Rimi“ mėgaukitės pigiau: laukia nuolaidos mėsos ir žuvies gaminiams

Kai ilgus vasaros savaitgalių vakarus dažnai leidžiame su draugais užkandžiaudami ir čirškindami kepsnius, sunku susilaikyti neviršijus įprastos vakarienės porcijos kiekio. Be to, ir šiokiadienių vakarais kartais prisivalgome už visą dieną. Sveikatai palankios mitybos konsultantė,...

ORAI: Šiandien iki 33 laipsniai karščio

Trečiadienio dieną lietaus nenumatoma. Vėjas pietryčių, 7–11 m/s. Temperatūra 28–33 laipsniai karščio. Ketvirtadienio naktį vakariniame pakraštyje, dieną vakariniuose ir kai kur centriniuose rajonuose trumpi lietūs, perkūnija. Dieną vietomis lis smarkiai. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietinių...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235