12.9 C
Utena
2024 / 03 / 28

Pasiteisinęs unikalus projektas: odon­to­lo­gas į na­mus!

Ar jau skaitėte?

To­kio uni­ka­laus ir lau­kia­mo pro­jek­to dar ne­bu­vo: Vil­niaus mies­to ir ra­jo­no gy­ven­to­jai, ku­riems nu­sta­ty­tas nuo­la­ti­nės slau­gos po­rei­kis, jau ga­li iš­si­kvies­ti gy­dy­to­ją odon­to­lo­gą į na­mus. „Ka­da žmo­gus daug me­tų gu­li pri­kaus­ty­tas prie lo­vos ir kan­ki­na­si dėl dan­tų skaus­mo, mū­sų ko­man­dos at­vy­ki­mas jam yra vie­nin­te­lis iš­si­gel­bė­ji­mas. Pa­cien­tai bū­na to­kie lai­min­gi, ka­da jiems su­tei­kia­ma odon­to­lo­gi­nė pa­gal­ba“, – sa­ko į kvie­ti­mus na­muo­se ar glo­bos įstai­gas vyks­tan­tis gy­dy­to­jas odon­to­lo­gas Al­fre­das Kuz­mic­kis.

Ar­ti­mie­ji leng­viau at­si­kvėps

- Reklama -

Ne­įga­lų as­me­nį pri­žiū­rin­tys na­miš­kiai anks­čiau mels­da­vo vie­no, kad šiam nors ne­su­skaus­tų dan­ties. Ži­no, kad tuo­met pra­si­dės tik­ra var­go va­ka­rie­nė.

„Sun­kią ne­ga­lią tu­rin­čią ma­mą ne­la­bai ga­lė­da­vau nu­vež­ti pas odon­to­lo­gą. Ieš­ko­da­vau ge­rų žmo­nių, ku­rie pa­dė­tų ją pri­sta­ty­ti į po­li­kli­ni­ką“, – pa­sa­ko­jo ne­įga­lią ma­mą slau­gan­ti duk­ra. Pa­šne­ko­vė taip pat pa­žy­mi, kad bent anks­čiau po­li­kli­ni­ko­je, ku­rio­je yra pri­ra­šy­ta sun­kiai pa­si­li­go­ju­si ma­ma, odon­to­lo­gų ka­bi­ne­tas bu­vo įreng­tas ant­ra­me aukš­te ir ne­bu­vo kel­tu­vo, o laip­tais ją už­neš­ti – itin su­dė­tin­ga. Tad daž­niau­siai to­kiam žyg­dar­biui ryž­da­vo­si tik tuo­met, kai ma­mai su­ges­da­vo dau­giau nei vie­nas dan­tis. Bet tuo­met daž­niau­siai nie­ko ki­to ne­lik­da­vo, kaip juos pa­ša­lin­ti, nes bū­da­vo ne­pa­tai­so­mai su­ge­dę.

Nuo šiol ne­įga­lų as­me­nį pri­žiū­rin­tys na­miš­kiai ga­li leng­viau at­si­kvėp­ti. Vil­niaus uni­ver­si­te­to li­go­ni­nės Žal­gi­rio kli­ni­ka kar­tu su part­ne­riais – Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­ka ir Vil­niaus ra­jo­no cen­tri­ne po­li­kli­ni­ka – ėmė­si spręs­ti šią pro­ble­mą: įgy­ven­di­na ES struk­tū­ri­nių fon­dų lė­šo­mis fi­nan­suo­ja­mą pro­jek­tą „Odon­to­lo­gi­nės pa­gal­bos tei­ki­mo pa­cien­tams su ne­ga­lia mo­de­lio su­kū­ri­mas“.

Sos­ti­nės Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­ka jau nuo šių me­tų ge­gu­žės su­for­ma­vo mo­bi­lią bri­ga­dą teik­ti odon­to­lo­gi­nes pa­slau­gas na­muo­se tik ne­įga­lie­siems su sun­kia ne­ga­lia. Tam tiks­lui pro­jek­to lė­šo­mis nu­pirk­ta šiuo­lai­kiš­ka mo­bi­li odon­to­lo­gi­jos įran­ga, iš­nuo­mo­tas au­to­mo­bi­lis, ku­riuo vyks­ta­ma pas žmo­gų į na­mus. Kar­tu su slau­gy­to­ja dir­ban­tis gy­dy­to­jas yra ap­rū­pin­tas vi­so­mis rei­kia­mo­mis prie­mo­nė­mis, ku­rios bū­ti­nos no­rint tai­sy­ti dan­tis na­muo­se – nuo nu­skaus­mi­na­mų­jų iki mo­bi­lios kė­dės ar kel­tu­vo, ku­riuo pa­to­gu pa­so­din­ti gu­lin­tį pa­cien­tą. Ka­dan­gi pro­jek­tas vyk­do­mas ES lė­šo­mis, pa­cien­tams už pa­gal­bą, ku­rią su­tei­kia į na­mus at­vy­kęs gy­dy­to­jas odon­to­lo­gas, mo­kė­ti ne­rei­kia. Ne­kai­nuo­ja nei vais­tai, nei gy­dy­mo ar nu­skaus­mi­ni­mo prie­mo­nės.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Vaikų odontologė pataria: ką daryti, jei karantino metu vaikui skauda dantį

„To­kia pa­slau­ga itin rei­ka­lin­ga. Žmo­nės, ku­riuos lan­ko­me na­muo­se, tu­ri sun­kią ne­ga­lią. Jie vi­siš­kai ne­ga­li sa­vi­mi pa­si­rū­pin­ti – rei­ka­lin­ga nuo­la­ti­nė ar­ti­mų­jų pa­gal­ba. Daž­niau­siai tai bū­na se­ny­vo am­žiaus žmo­nės, ser­gan­tys Alz­hai­me­rio li­ga, po in­sul­tų, pa­ra­ly­žių, ki­taip sa­kant, pri­kaus­ty­ti prie lo­vos. Bū­na itin sun­kių at­ve­jų, kai žmo­gus vi­siš­kai ne­iš­si­žio­ja, ta­da sta­tai žio­dik­lius, ka­da vi­sas jo kū­nas dre­ba ir net ne­ga­li pri­si­lies­ti prie jo bur­nos“, – pa­sa­ko­jo Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­ko­je dir­ban­tis gy­dy­to­jas odon­to­lo­gas A.Kuz­mic­kis.

Dan­tys stip­riai ap­leis­ti

Mo­bi­lią odon­to­lo­gi­nę bri­ga­dą, ku­ri va­žiuo­ja pa­gal iš anks­to įfor­min­tą iš­kvie­ti­mą, lan­ko­mi as­me­nys su­tin­ka itin džiu­giai. Daž­nai ken­čiant dan­tų skaus­mą tai bū­na jų vie­nin­te­lis iš­si­gel­bė­ji­mas. Ko­man­da per die­ną vi­du­ti­niš­kai ap­lan­ko še­šis sep­ty­nis sun­kios būk­lės li­go­nius. Gy­dy­to­jas ga­li su­gy­dy­ti dan­tį, iš­rau­ti su­ge­du­sį ar nu­va­ly­ti ak­me­nis – ne­at­lie­ka­mi tik pro­te­za­vi­mo dar­bai. 

„Ne­įga­lių­jų dan­tys tik­rai ap­leis­ti. Tu­ri­me ir spe­cia­lią su­lanks­to­mą kė­du­tę, ži­no­ma, jei­gu lei­džia ga­li­my­bės, ne­ma­žai rei­kia­mos apa­ra­tū­ros. Tik ne vi­sur ga­li­me su ja pa­tek­ti. Tie­siog nė­ra vie­tos. Jei­gu vie­no kam­ba­rio bu­tas, vos pa­tys tel­pa­me su la­ga­mi­nu, kur su­krau­tos bū­ti­niau­sios prie­mo­nės pir­ma­jai pa­gal­bai su­teik­ti. Jei ky­la kom­pli­ka­ci­jų ar rei­ka­lin­ga sta­cio­na­ri­nė pa­gal­ba, sku­biai su­si­sie­kia­me su Žal­gi­rio kli­ni­ka ir or­ga­ni­zuo­ja­me pa­cien­to per­ve­ži­mą grei­to­sios pa­gal­bos au­to­mo­bi­liu“, – pa­sa­ko­ja A.Kuz­mic­kis.

Kaip mus pa­ti­ki­no, ei­lės nė­ra di­de­lės. Pla­ni­ne tvar­ka pa­cien­tas lau­kia dvi tris sa­vai­tes. Jei pa­cien­tas skun­džia­si dan­ties skaus­mu ar tini­mu, sten­gia­ma­si vi­zi­tą pa­skir­ti ir at­vyk­ti per ke­lias die­nas.

„Aš ir pa­ti skam­bi­nu, kad yra to­kia pa­slau­ga. Iš tik­rų­jų la­bai daug kas to ne­ži­no­jo. Vi­sa­da pa­siū­lau nu­ei­ti į Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­kos in­ter­ne­ti­nį tin­kla­la­pį, kur pa­teik­ta vi­sa rei­kia­ma in­for­ma­ci­ja. Jei pa­cien­tas skun­džia­si skaus­mu, pa­tini­mu, sten­giuo­si pa­skir­ti kuo ar­ti­mes­nį at­vy­ki­mo lai­ką“, – sa­ko kar­tu su gy­dy­to­ju į pa­cien­to na­mus vyks­tan­ti gy­dy­to­jo odon­to­lo­go pa­dė­jė­ja Je­le­na Ton­ke­vič.

Kar­tais gy­do ne­įga­lio­jo ve­ži­mė­ly­je ar net lo­vo­je

„Vyks­ta ban­do­ma­sis pro­jek­tas „Odon­to­lo­gi­nė pa­gal­ba na­muo­se“, skir­tas tik sun­kiau­sią ne­ga­lią tu­rin­tiems Vil­niaus mies­to ir Vil­niaus ra­jo­no gy­ven­to­jams. Jų ma­žes­nis nei 25 proc. dar­bin­gu­mas yra api­brėž­tas įsta­ty­mų nu­ma­ty­ta tvar­ka. Yra te­le­fo­nai, ku­riais vi­si ne­įga­lie­ji ar jų šei­mos na­riai skam­bi­na ir pa­gal ei­lę va­žiuo­ja­ma teik­ti pa­gal­bą. Bu­vo su­da­ry­tos dvi bri­ga­dos, ku­rios va­žiuo­ja į na­mus pas pa­cien­tus teik­ti bū­ti­nų­jų, pro­fi­lak­ti­nių ir ru­ti­ni­nių bur­nos svei­ka­tos pa­slau­gų. Odon­to­lo­gi­nė įran­ga gan sun­ki, to­dėl bri­ga­dos su­dė­ty­je yra ir vai­ruo­to­jas, ku­ris ir pa­de­da įran­gą už­neš­ti į tą aukš­tą, kur pa­cien­tai gy­ve­na. Jie daž­nai gy­ve­na to­kiuo­se ma­žuo­se bu­tuo­se, kad gy­dy­mą rei­kia at­lik­ti ne­įga­lio­jo ve­ži­mė­ly­je ar net lo­vo­je. Daž­nai įran­gą rei­kia neš­ti į pas­ku­ti­nius gy­ve­na­mų­jų dau­gia­bu­čių na­mų aukš­tus, o tai nė­ra leng­va“, – pa­sa­ko­ja Vil­niaus uni­ver­si­te­to li­go­ni­nės Žal­gi­rio kli­ni­kos di­rek­to­rė pro­fe­so­rė Ali­na Pū­rie­nė. 

Taip pat skaitykite:  Šeimos gydytojos pasidalino vasarą aktualiais sveikatos patarimais

Pa­sak jos, da­lis ap­lan­ky­tų­jų vi­są sa­vo gy­ve­ni­mą nė­ra ma­tę odon­to­lo­go, dėl svei­ka­tos būk­lės ar ne­įga­lių­jų ar­ti­mų­jų nie­ka­da ne­nu­vež­ti į po­li­kli­ni­ką gy­dy­tis. Tad po­rei­kis di­džiu­lis ša­lin­ti ne­pa­gy­do­mus dan­tis ar dan­tų šak­nis, at­lik­ti pro­fe­sio­na­li­ą­ją bur­nos hi­gie­ną, plom­buo­ti ir be­veik vi­siems  pro­te­zuo­ti dan­tis. Be to, spe­cia­lis­tų ar­ti­mie­ji pa­mo­ko­mi, kaip jie ne­įga­lia­jam ga­lė­tų pa­dė­ti, kad bur­no­je bū­tų ma­žiau pro­ble­mų.

„Vis­kas vyks­ta pa­gal iš anks­to su­de­rin­tą pla­ną. Pro­fe­sio­na­lūs Nau­ji­nin­kų ir Vil­niaus ra­jo­no gy­dy­to­jai dir­ba šį dar­bą. Pa­cien­tų at­si­lie­pi­mai pui­kūs. Ypač dar­bą pa­leng­vi­na, kai įtrau­kia­ma ir tam pa­cien­tui pri­skir­ta slau­gy­to­ja. Kai ji ša­lia, pa­cien­tas ra­mes­nis, nes slau­gy­to­ją ge­rai pa­žįs­ta. Slau­gy­to­ja gy­dy­to­jui re­fe­ruo­ja apie pa­cien­to ben­drą­ją sa­vi­jau­tą ir psi­cho­lo­gi­nę būk­lę. Jei na­mų są­ly­go­mis pa­cien­tui dėl svei­ka­tos ar ypač su­dė­tin­gos pa­to­lo­gi­jos odon­to­lo­gas ne­ga­li pa­dė­ti, pa­cien­tai ve­ža­mi į VUL Žal­gi­rio kli­ni­ką, kur yra pa­ruoš­tos są­ly­gos pa­cien­tus. Džiau­giuo­si kar­tu su vi­sais, ku­riems bu­vo ir da­bar tei­kia­ma pa­gal­ba, džiau­giuo­si kar­tu su gy­dy­to­jais ir ki­tais ko­man­dos na­riais vis va­žiuo­jan­tiems pa­dė­ti ne­įga­lie­siems, džiau­giuo­si kar­tu su abie­jų po­li­kli­ni­kų va­do­vy­be vyk­dan­čia šį pro­jek­tą“, – sa­kė Žal­gi­rio kli­ni­kos va­do­vė A.Pū­rie­nė. 

Sa­vo ruož­tu svei­ka­tos ap­sau­gos vi­ce­mi­nist­ras Al­gir­das Še­šel­gis sutinka, kad to­kia pa­slau­ga rei­ka­lin­ga ne­įga­lie­siems vi­so­je Lie­tu­vo­je. „To­kia pa­slau­ga ne tik kad rei­ka­lin­ga, bet tie­siog yra pri­va­lo­ma. Tai ro­do svei­ka­tos sis­te­mos ly­gį, kad ne tik as­mens svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­go­se galima teik­ti to­kias ga­na su­dė­tin­gas ir spe­ci­fi­nes paslaugas kaip odon­to­lo­gi­nės, bet ir na­muo­se“, – žur­na­lis­tams yra sa­kęs vi­ce­mi­nist­ras.

Komentaras

Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­kos di­rek­to­rė Vi­li­ja Kris­ti­na Ži­do­nie­nė:

– Pro­jek­tas yra la­bai lauk­tas, la­bai no­ri­mas pa­cien­tų ir ne­ti­kė­tas. Bū­da­vo slau­gy­to­ja pa­skam­bi­na pa­cien­tui, su­si­ta­ria, kad at­vyks ko­man­da į jo na­mus ir su­tai­sys dan­tis. Pas­kui pa­cien­tas ar jo ar­ti­mie­ji per­skam­bi­na į ad­mi­nist­ra­ci­ją ir per­klau­sia, ar tik­rai at­va­žiuos odon­to­lo­gas į na­mus. Jie ne­si­ti­ki su­lauk­ti to­kios pa­gal­bos. Po to at­si­ran­da daug no­rin­čių­jų gau­ti to­kias pa­slau­gas, bet jas ga­li­me su­teik­ti tik itin sun­kios ne­ga­lios as­mens (SP1) – tai prak­tiš­kai gu­lin­tys li­go­niai ar­ba vai­kai, tu­rin­tys sun­kią ne­ga­lią.

Taip pat skaitykite:  Vaikas dažnai ragauja nevalgomus dalykus? Tai gali įspėti apie geležies stokos anemiją

Pir­miau­siai, ži­no­ma, mums rei­kė­jo su­bur­ti ge­rą ko­man­dą – tiek gy­dy­to­ją odon­to­lo­gą, tiek jo pa­dė­jė­ja, ku­rie mo­kė­tų da­ry­ti vis­ką, nes ne­ga­li ži­no­ti, ko­kia si­tu­a­ci­ja bus nu­vy­kus pas pa­cien­tą į na­mus. Kol kas ne­tu­ri­me nu­si­skun­di­mų. Pro­jek­tas baig­sis ki­tų me­tų ge­gu­žės pa­bai­go­je ir ti­ki­mės, kad bus pra­tęs­tas. Ši pa­slau­ga yra vi­siš­kai ne­mo­ka­ma.

Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­kos duo­me­ni­mis, per šių me­tų ge­gu­žės – spa­lio mėn. iš vi­so įvyk­dy­ta 260 vi­zi­tų pas ne­įga­liuo­sius į na­mus, iš jų: 177 pir­mi­niai, 83 pa­kar­to­ti­niai.

Vi­si su­si­do­mė­ję Vil­niaus mies­to ir ra­jo­no gy­ven­to­jai, ku­riems nu­sta­ty­tas nuo­la­ti­nis slau­gos po­rei­kis (SP1) ar jų glo­bė­jai odon­to­lo­gi­nėms pa­slau­goms na­muo­se ga­li re­gist­ruo­tis te­le­fo­nu +370 697 63316.

Tarp kitko

Žal­gi­rio kli­ni­kos duo­me­ni­mis, per pro­jek­to vyk­dy­mo 6 mė­ne­sius su­gy­dy­ta 100 dau­giau nei pla­nuo­ta, 200 vi­zi­tų pas pa­cien­tus dau­giau nei pla­nuo­ta. Iš vi­so gy­dy­ti 457 pa­cien­tai, vi­zi­tų – 630.  

Tu­rin­tie­ji sun­kią ne­ga­lią ga­li iš­si­kvies­ti mo­bi­lias odon­to­lo­gų ko­man­das, ku­rios dan­tis su­tvar­ko pa­cien­tų na­muo­se ar ki­to­je gy­ve­na­mo­je vie­to­je. Toks pi­lo­ti­nis pro­jek­tas vyk­do­mas Vil­niaus mies­te ir ra­jo­ne. Nuotr. Nau­ji­nin­kų po­li­kli­ni­ko­je dir­ban­tis gy­dy­to­jas odon­to­lo­gas A.Kuz­mic­kis ir gy­dy­to­jo odon­to­lo­go pa­dė­jė­ja Je­le­na Ton­ke­vič at­vyks­ta pas pa­cien­tą.

Lina Toločkienė
atsakingoji sekretorė
UAB „Lietuvos sveikata“

spot_img

Sekmadienį pereisime prie vasaros laiko

    Šį sekmadienį Lietuvos gyventojai turės prisitaikyti prie vasaros laiko, pasukdami laikrodžius valanda į priekį. Tai atsitiks kovo 31-ąją naktį, trečią valandą. Iki spalio 26 d., kuris taip pat yra sekmadienis, Lietuva laikysis vasaros laiko,...

Kovo 28-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo dvidešimt aštuntoji, ketvirtadienis, (ketvirtoji 13-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 277 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Girmantė, Odeta, Rimkanta, Rimkantas, Rimkantė, Siksta, Sikstas, Vigailė; rytoj: Almantė, Bertoldas, Kleopatra, Manvydas, Sandra; poryt: Ferdinandas, Gvidonas, Meda,...

Astrologinė prognozė kovo 28-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Svarbios bus verslo, finansų problemos. Gali būti, kad teks aiškintis ir dalykinius, ir intymius santykius. Dėl norimos sėkmės teks koreguoti savo planus, požiūrį, eiti į kompromisus. JAUTIS. Diena gali pateikti iššūkių. Veltui mėginsite pakeisti...

Kaip rajono socialinės apsaugos skyrius skatina vyrų įsitraukimą į vaikų priežiūrą

  Lietuvoje pastaraisiais metais vis labiau akcentuojamas tėvų vaidmuo auginant vaikus. Ypač tai aktualu šviesiant vyrų įsitraukimą į vaikų priežiūrą, kuris, kaip rodo naujausios tendencijos, vis didėja. Nuo 2023 m. sausio 1 d. įgyvendinama naujoji...

Žiniasklaida: Darbo partijos būstinėje apsilankė teisėsauga

Antradienį Darbo partijos būstinėje lankėsi teisėsaugos pareigūnai ir atliko tam tikrus procesinius veiksmus, išsinešė šūsnį dokumentų, skelbia naujienų portalas „15min“. Nurodoma, kad tarptautinį tyrimą, kurio pagrindu pareigūnai ir lankėsi partijos būstinėje, atlieka Europos prokuratūra. Tai...

„Rimi“ priėmė iššūkį – Velykų vaišėms apsipirksite už 20 eurų: visi šventinio stalo receptai...

Jei nenorite išlaidauti Velykoms, vaišių stalą galite pasiruošti vos už 20 eurų, tereikia iš anksto susiplanuoti, ką gaminsite, pasinaudoti siūlomomis akcijomis bei atkreipti dėmesį į galimybę įsigyti privačios etiketės prekes už itin patrauklią kainą....

Žinomas treneris: trys klaidos, kurias daro tėvai mokydami vaikus plaukti

„Didelę dalį iš „tėvų mokyklos“ į baseiną ateinančių vaikų plaukti tiesiog mokome iš naujo, „nuo nulio“. Tėčiai, mamos, seneliai ir kiti artimieji, net jei yra labai geri plaukikai, mokydami yra linkę daryti klaidų, kurios...

Paulius Jurkevičius: kodėl itališkas Velykų pyragas yra sparnuotas ir kitos colomba pasquale istorijos

Įsiklausykime kaip elegantiškai skamba šiedu itališki žodžiai: colomba pasquale! Italų kalba yra ne šiaip skambi, ji turi oficialų tarptautinės muzikos kalbos statusą. Ir vis tik colomba pasquale –anaiptol ne muzikinis terminas. Tai yra skonio...

Priedangų ir slėptuvių rebusas: kas ir kaip jas turi teisę įsirengti

Lietuvoje nėra įrengta pakankamai slėptuvių, priedangų ir kolektyvinės apsaugos statinių, kurie karinių veiksmų atveju, vykstant apšaudymams iš oro raketomis, dronais, aviacinėmis bombomis ar įsiplieskus mūšiams miesto teritorijoje, padėtų išvengti civilių gyventojų aukų. Aplinkos ministras šių...

Putpelių kiaušiniai papuoš velykinių margučių pintinę: dabar „Rimi“ jų įsigysite pigiau

Ryškūs ir spalvingi margučiai – vienas svarbiausių Velykų stalo akcentų. Nors dažniausiai dažome vištų kiaušinius, tačiau margučių pintinę papuoš ir mažesni, dekoratyvūs ir spalvingi putpelių kiaušiniai. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienės teigia, kad putpelių...

ORAI: Sulauksime šilumos pliūpsnio: šios Velykos – neįtikėtinos

Šiandien Lietuvoje be žymesnio lietaus. Vėjas pietryčių, 9–14 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–14 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio vakare kai kur pietvakariniuose rajonuose nedidelis lietus. Vėjas pietryčių, pietų, 8–13 m/s. Temperatūra naktį 2–7,...

Kovo 27-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena. Kovo dvidešimt septintoji, trečiadienis, (trečioji 13-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 278 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia: Aleksandras, Alkmenas, Lidija, Rupertas, Rūta, Sanrimas, Santara; rytoj: Girmantė, Odeta, Rimkanta, Rimkantas,...

Astrologinė prognozė kovo 27-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien aiškinkitės santykius, kolegiškai dalinkitės patirtimi, žiniomis. Seksis tarpininkauti, derėtis, megzti bendradarbiavimą, partnerystę, bylinėtis. Galite gauti darbo, verslo užsakymą, už kurį bus neblogai atlyginta. JAUTIS. Ši diena skatins siekti tvarkos, švaros, pagalvoti apie savo...

Štai, kaip pasiruošti kiaušinių marginimui: dabar jų įsigysite pigiau „Rimi“, o su šiais patarimais...

Velykinių kiaušinių marginimas – bene viena smagiausių prieššventinio pasiruošimo veiklų. Vis dėlto, kiaušinių virimas gali apsunkinti šį procesą, mat dažnai jie suskyla, o kiti nematomi įtrūkimai vėliau lemia, kad kiaušinio baltymas būna persigėręs margučių...

Utenos rajone esančiame tvenkinyje rastas moters kūnas

Utenos rajone, tvenkinyje, rastas moters kūnas, praneša Policijos departamentas. Teisėsaugos duomenimis, pirmadienį, apie 17 val. Utenos r., Pilvelių k., tvenkinyje, rastas moters (g. 1950 m.) kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Utenoje sulaikytas parduotuvės darbuotoją stumdęs vyras

Utenoje pirmadienį neblaivus vyras stumdė parduotuvės darbuotoją, pradėtas tyrimas dėl šių veiksmų, pranešė policija. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 13.29 val. Jono Basanavičiaus gatvėje, parduotuvėje, viešoje vietoje, vyras (gim. 2003 m.), būdamas neblaivus...

ORAI: Šiandien vietomis trumpas, nedidelis lietus, bet ko laukti ateinančiomis dienomis

Šiandien Lietuvoje vietomis trumpas, nedidelis lietus. Vėjas pietinių krypčių, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos. Trečiadienį lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas pietryčių, naktį 5–10 m/s, dieną 9–14 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra...

Kovo 26-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 26-oji – Purpurinė diena (Epilepsijos pažinimo diena). Kovo dvidešimt šeštoji, antradienis, (antroji 13-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 279 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Arbautas, Emanuelė, Emanuelis, Josvainė, Josvilė, Feliksas, Liudgaras, Teklė, Vidmantė; rytoj:...

Astrologinė prognozė kovo 26-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Norite ar nenorite, šiandien teks derintis prie kitų žmonių planų, interesų. Kai kurie santykiai ar reikalai gali visiškai pakeisti pobūdį. Galbūt teks dalyvauti privalomame renginyje, atlikti tarpininkų vaidmenį ar kt. JAUTIS. Ši diena skirta...

Velykoms pasigaminkite gardų gervuogių pyragą – jam produktų įsigysite pigiau „Rimi“

Šviežias uogas mėgstame valgyti ir kaip desertą, ir kaip sveikatai palankų bei maistingą užkandį. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad kasdien suvalgę bent saujelę uogų savo organizmą praturtinsite naudingais vitaminais ir mineralais. Nors...

Sportininkų lobis – kiaušiniai: ne tik baltymų, bet ir pavojingos infekcijos šaltinis

Tyrimai rodo, kad vienam lietuviui vidutiniškai tenka beveik 12 kg vištos kiaušinių per metus. Tai – itin didele nauda organizmui pasižymintis maisto produktas, kurio populiarumą lemia gausus baltymų, svarbių raumenų augimui, kiekis. Vaistinių tinklo...

Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį? Ekspertas pataria, į ką atsižvelgti...

Skaitmeniniame amžiuje, kai vaikai vis dažniau naudojasi išmaniaisiais telefonais bendraudami, mokydamiesi ir pramogaudami, labai svarbu užtikrinti, kad jie būtų pasiekiami ir saugūs. Sprendimas, ar naudoti seną įrenginį, ar investuoti į naują, gali turėti didelę...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235