10.2 C
Utena
2024 / 06 / 14

Mėgstamiausia telefono ir kompiuterio temperatūra – kambario

Ar jau skaitėte?

Lietuvos klimatas su žvarbiomis žiemomis ir sniegu gali atrodyti žavus mėgstantiems žiemos sporto šakas ar gražius kraštovaizdžius. Deja, šaltis visiškai nepalankus skaitmeniniams elektronikos prietaisams: mobilieji telefonai ar nešiojamieji kompiuteriai šalčio tikrai nemėgsta. Jei neigiamos temperatūros aplinkoje bent kiek ilgiau palaikysite šiuos įrenginius, tai gali sukelti papildomų rūpesčių.

Formuojasi kondensatas, stringa funkcijos, išsijungia

Nešiojantieji akinius puikiai žino, kokių bėdų gali sukelti temperatūros pokyčiai. Žiemą iš lauko įėjus į patalpą akinių lęšiai dažniausiai aprasoja. O jei tai skaitmeninis įrenginys, ore esantys vandens garai kondensuojasi vidinėse prietaiso ertmėse.

- Reklama -
Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

„Telefonui kenkti gali ir didelis karštis, ir didelis šaltis, todėl optimaliausia įrenginiu naudotis kambario temperatūroje. Žinoma, gyvenant visais keturiais metų laikais pasižyminčioje šalyje, tai padaryti nėra lengva, todėl reikia žinoti keletą taisyklių, kaip teisingai naudotis įrenginiais esant dideliems šalčiams“, – sako „Tele2“ autorizuoto įrenginių serviso „Smart Master“ vyriausiasis inžinierius Erikas Platač.

Anot specialisto, temperatūrai krentant, o jums ilgiau užsibuvus lauke, telefonas gali pradėti strigti ar išsijungti, taip pat gali greitai išsikrauti baterija, sutrikti tam tikrų funkcijų veikla. Pavyzdžiui, sunku gali tapti įjungti kamerą arba žaidimus, programėlės gali tiesiog išsijungti. 

Šie nemalonūs reiškiniai visai nereiškia, kad skaitmeninis įrenginys sugedo – tereikia prisiminti, kad mėgstamiausia tiek telefono, tiek ir kito skaitmeninio įrenginio aplinka – sausa, įprastos kambario temperatūros. 

Atšildyti reikėtų tik iš lėto

„Jei netyčia nutiko taip, kad nakčiai telefoną ar kompiuterį palikote automobilyje, o naktis buvo itin šalta, jokiu būdu negalima jo iškart įjungti. Įnešus į patalpą, įrenginiui reikia leisti natūraliai sušilti – negalima jo glausti prie radiatoriaus ar kitų šilumos šaltinių, kitaip galite padaryti negrįžtamos žalos. Lygiai taip, kaip į stiklinę įpylus karšto vandens, jos sienelės aprasoja, taip kondensatas gali susidaryti ir įrenginio viduje – jame pradės kauptis drėgmė. Dėl šios priežasties įrenginį įjungti galima tik jam natūraliai pasiekus kambario temperatūrą“, – perspėja E. Platač.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Juodąjį penktadienį būkime budrūs

Jis taip pat atkreipia dėmesį, jog tam, kad įrenginiu saugiai galėtumėte naudotis lauke, prietaisui svarbu neleisti sušalti. Geriausiai tai padaryti naudojant savo pačių kūno šilumą – telefoną laikyti vidinėje striukės arba kelnių kišenėje. Jei neleisite įrenginiui atvėsti, tokiu atveju jam nieko nenutiks, net jei būnat lauke tektų atsiliepti į trumpą skambutį ar pasinaudoti kita funkcija. 

Tausoti telefoną – rūpintis planeta

„Šiuolaikiniai telefonai ir kompiuteriai – sudėtingi, iš daugelio cheminių elementų sudaryti prietaisai, juose vyksta įvairios cheminės reakcijos. Reikėtų taip pat nepamiršti, kad tausodami skaitmeninius prietaisus pailginame jų gyvavimo ciklą, kartu sumažindami ir elektronikos atliekų kiekius, kurie visame pasaulyje kasmet tik auga. Dėl tokių prietaisų kompleksiškumo jų atliekos vis dar tebėra sunkiai perdirbamos, todėl prietaisų gyvavimo ciklo ilginimas yra atsakingo vartojimo dalis. Būtų gerai prisiminti, kad tiek telefonui, tiek ir kompiuteriui pagaminti naudojami iškastiniai Žemės ištekliai, kurių atsargos senka“, – primena Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė. 

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad nebereikalingiems, nepataisomai sugedusiems ar tiems, kurių taisyti nebeapsimoka, telefonams, kompiuteriams bei kitiems smulkiems elektronikos prietaisams ir elektroniniams žaislams yra skirti specialieji konteineriai. Juos galima rasti prekybos centruose, bibliotekose, įvairiose kitose įstaigose. Jei nenorime, kad šios atliekos taptų aplinkai ir sveikatai pavojingais teršalais, o patektų į įgaliotų perdirbėjų rankas, turime jas šalinti atsakingai.

Keletas patarimų naudojantis telefonu šaltu metų laiku

  • Jei žinote, kad teks ilgiau užtrukti neigiamos temperatūros aplinkoje, prieš tai įkraukite telefoną.
  • Pakeiskite telefono nustatymus, kad taupytumėte bateriją: uždarykite kuo daugiau programų, įjunkite mažos galios režimą, iš anksto atsisiųskite žemėlapius, kad galėtumėte valdyti telefoną lėktuvo režimu. 
  • Laikykite telefoną kišenėje, striukėje, krepšyje ar rankinėje, geriausia – arčiau kūno.
  • Išjunkite telefoną. Jei nerimaujate dėl baterijos, išjunkite telefoną ir laikykite jį šiltoje vietoje šalia kūno, kad būtų galima jį įjungti ir naudoti, kai to prireiks.
  • Naudokite ausines – tai saugesnis būdas klausytis muzikos ir atsiliepti į telefono skambučius, telefoną laikant šiltesnėje vietoje, pvz., arčiau kūno.
  • Nepalikite savo išmaniojo telefono šaltoje transporto priemonėje ilgą laiką – tai gali sukelti negrįžtamus vidinius ir išorinius pažeidimus.
  • Saugokite telefoną užsiimdami aktyvia veikla, pvz., sportuodami – čiuoždami slidėmis ar pačiūžomis. Telefono krytis į sniego pusnį gali reikšti jo paskutinę kelionę.
  • Jei telefoną ar kompiuterį vis dėlto palikote minusinėje temperatūroje ilgesnį laiką, prietaisą atšildykite iš lėto, toliau nuo šildymo įrenginių. 
  • Neįkraukite telefono, kol jis nepasiekė normalios temperatūros. Įkraunant šaltą telefoną galite visam laikui sugadinti jo bateriją. 
  • Telefono saugumą užtikrintų specialus izoliacinis nuo šalčio ir karščio apsaugantis dėklas.
Taip pat skaitykite:  Kovo 30-os dieną vietomis truputį palis, tvyros rūkas, temperatūra 8–13 laipsniai šilumos

Apie Elektronikos platintojų asociaciją (EPA)

Elektronikos platintojų asociacija  yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektronikos įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. Ji vienija kelis šimtus tarptautinių ir nacionalinių elektros ir elektronikos įrangos gamintojų bei importuotojų, tarp kurių – žinomiausi pasauliniai elektronikos gamintojai, pvz., „Bosch“, „Siemens“, „Whirlpool“ ir kt. EPA savo veiklą organizuoja ir atliekų surinkimą finansuoja visos šalies mastu.

 

 

spot_img

Tyrimas atskleidė: „Lidl“ prekių krepšelis ir toliau pigiausias – taip jau aštuntą mėnesį iš...

Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias tarp penkių didžiausių šalies prekybos tinklų, rodo rinkos tyrimų įmonės „SeeNext“ naujausias slapto pirkėjo tyrimas.  Birželio 4 dieną atlikta kainų analizė parodė, kad...

Internete galima rasti jūsų adresą: kaip tai ištrinti?

Neslėpkite – bent kartą tikrai esate įvedę savo vardą ir pavardę į „Google“ paieškos laukelį. Nors dažniausiu atveju rezultatuose pamatysite tik tą informaciją, kuria patys esate dalinęsi socialiniuose tinkluose ar kitose interneto platformose, kartais...

Su šiais „Rimi“ produktais pasiruošite pigų ir gardų patiekalą: nekainuos nei 2 Eur

Būna, kad šaldytuvas – pustuštis, o iki savaitės apsipirkimo dar liko pora dienų. Jei turite pakelį makaronų, pusę kopūsto, likę keletas riešutų – pigūs ir gardūs pietūs garantuoti. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė...

Utenoje atsirado dingęs vyras su vaiku

Utenoje iš namų išėjęs ir dingęs vyras su 12-kos metų berniuku atsirado. „Vyras su nepilnamečiu atsirado, daugiau informacijos apie šį įvykį neteikiame“, – Eltą ketvirtadienį informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Violeta Ginaitienė. Kaip skelbė...

Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti jų ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų jau...

Ko Joninėms reikia? Ne tik sultingų šašlykų, gaivinančių gėrimų ar traškių užkandžių – bet ir solidžių nuolaidų. Jos, priešingai nei paparčio žiedas, yra garantuotos, jeigu užsuksite į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę. Naudingomis akcijomis...

ORAI: Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija

Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, vakariniuose rajonuose vakarų, pietvakarių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daug kur lietus, vietomis smarkus, dieną daug kur trumpai palis. Vėjas...

Birželio 13-oji: vardadieniai, dienos INFO, Šv. Antanas, Šienapjūtė

Birželio 13-oji – Šv. Antanas, Šienapjūtė; Tarptautinė albinosų diena. Birželio tryliktoji, ketvirtadienis – 164-oji metų diena (ketvirtoji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 200 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Akvilina, Anta, Antanas, Antanė, Antanina,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Santechnikas paaiškino, kodėl nereikėtų pilti aliejaus į plautuvę

Ar žinote, kodėl negalima pilti aliejaus į plautuvę? Štai penkios svarbios priežastys, kodėl turėtumėte vengti šio įpročio. Visų pirma, dėl vamzdynų užsikimšimo. Riebalai ir aliejus, patekę į šaltą vandenį, sustingsta ir prilimpa prie vamzdžių sienelių....

Bendrovė ištestavo 50 elektromobilių modelių: išaiškėjo efektyviausi

Lietuvoje daugėjant vairuotojų, persėdančių į elektra varomas transporto priemones, vienas aktualiausių klausimų – kokio gamintojo elektromobilį įsigyti. Siekdamas palengvinti pasirinkimą potencialiems pirkėjams, „Latvenergo“ grupei priklausantis „Elektrum Drive“ įvertino daugiau nei 50 Baltijos šalyse parduodamų...

Gluminantis sukčių pasiūlymas socialiniuose tinkluose

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų. Tačiau neapsigaukite, tai...

Medikams kyšius dalinusiai įmonės atstovei skirta beveik 6 tūkst. eurų bauda

Gydytojus papirkinėjusiai medicinos įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės padalinio vadovei Panevėžio apylinkės teismas skyrė 5,8 tūkst. eurų baudą, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Bylos duomenimis, įmonės atstovė G. D., veikdama kartu su šios medicinos...

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau...

Išvenkite „spyruoklės“ efekto: kaip organizmą paruošti atostogoms?

Ne vienam teko susidurti su situacija, kai išvykus kruopščiai planuotų atostogų ir vos atsipalaidavus kūnas tarsi pasako „ne“: ima skaudėti raumenis, sulėtinę tempą jaučiame tam tikrą diskomfortą, „kimba“ ligos. Kineziterapeutas Artūras Čižas rekomenduoja aktyvia...

ORAI: Trečiadienį numatomi trumpi lietūs, perkūnija ir stiprūs vėjai

Trečiadienio dieną Šiaurės Vakarų Lietuvoje daug kur numatomas trumpas lietus, kai kur su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra 18–22, vakariniuose rajonuose vietomis 15–17 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio naktį kai...

Birželio 12-oji: vardadieniai, dienos INfo

Birželio 12-oji – Pasaulinė kovos prieš dirbančius vaikus diena. Birželio dvyliktoji, trečiadienis – 163-ioji metų diena (trečioji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 201 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Anupras, Dovė, Krisčius, Kristė, Kristijona,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Klaipėdoje vyrą nušovusią verslininkę siunčia už grotų: teismas skyrė itin griežtą bausmę

Klaipėdos apygardos teismas neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sutuoktinio nužudymu ir neteisėtu šaunamojo ginklo laikymu pareikšti 45 metų verslininkei. Teismas nustatė, kad R. A. šeimos namuose Klaipėdoje sutuoktiniui priklausiusiu ginklu šovė į...

Jokių antibiotikų ir užauginta Lietuvoje: „Iki“ šviežios vištienos populiarumas tik auga

Vištiena – šio sezono grilintojų favoritė. Kad patiekalas pavyktų tobulai skaniai, visa magija prasideda ne nuo marinato ar kepimo būdo, o dar parduotuvėje, renkantis mėsą. Ji turi būti šviežia, o jos kokybė kruopščiai kontroliuojama....

ORAI: Šiandien daugelyje rajonų trumpas lietus ir perkūnija

Šiandien Lietuvoje daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos. Trečiadienio naktį daug kur, dieną vietomis trumpai palis. Vėjas...

Birželio 11-oji: vardadieniai, dienos INFO

Birželio vienuoliktoji, antradienis – 162-oji metų diena (antroji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 202 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agluona, Aluona, Barnabas, Flora, Raminta, Ramintas, Tvirbutas, Tvirbutė, Tvirgeda, Tvirgedas, Tvirmantas, Tvirmantė; rytoj: Anupras,...

Astrologinė prognozė birželio 11-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien būsite linkę nerūpestingai išlaidauti, vilioti patinkančius asmenis, leistis į avantiūras. Iš tikrųjų galite patirti kažką intriguojamo. Deja, gresia ir nuostoliai, žala. Saugokite vaikus. JAUTIS. Diena gali būti rami, šeimyniška, tačiau vakare koją kiš...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235