10.2 C
Utena
2024 / 06 / 14

Sala, keliautojų vadinama rojumi žemėje: lankančių ją laukia specialus pasiūlymas

Ar jau skaitėte?

Vieni šią vietą pažino legendinėje trilogijoje „Krikštatėvis“, kiti apie ją girdėjo iš susižavėjusių ten pabuvojusių draugų, o treti akį prikaustančias vietovių nuotraukas sklaidė internete. Sicilija garsėja ne tik įstabiu grožiu, temperamentingais vietiniais gyventojais, bet ir kultūrų mozaika bei maistu, dėl kurio tikrai norėsis grįžti ne kartą. Rašytoją Dalią Smagurauskaitę Sicilija pakerėjo tiek, kad moteris apie šią salą parašė knygą, kuri gali tapti puikiu vedliu planuojantiems po ją keliauti. Visiems, kurie žada leistis į pažintį su Sicilija, gerų žinių turi ir kelionių organizatorius „Novaturas“, kuris kviečia salą aplankyti nuslūgus didžiausiems karščiams – taip dar komfortiškiau pasimėgausite jos teikiamais privalumais.

Pasak „Novaturo“ produkto vystymo specialistės Jurgitos Savickaitės, Sicilija kasmet populiarėja ir yra atrandama įvairaus profilio keliautojų: „Vis daugiau lietuvių domisi šia sala, o mes reaguodami į keliautojų lūkesčius kviečiame leistis į keliones čia. Esame vienintelis kelionių organizatorius, kuris rugsėjo ir spalio mėnesiais siūlo tiesioginius skrydžius Vilnius–Katanija norintiems atostogų Sicilijoje.“

Šis metų laikas, anot kelionių organizatoriaus atstovės, yra bene pats palankiausias viešėti Sicilijoje, mat nebebus taip karšta ir oras leis tiek poilsiauti pakrantėje, tiek turiningai leisti laiką keliaujant po salą.

- Reklama -

Patirtys saloje – vertos knygos

Daugybę šalių aplankiusi didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturo“ atstovė J. Savickaitė žodžių netaupo – Sicilija yra viena gražiausių salų, kurias galima aplankyti Europoje:

„Mano atsakymas į klausimą, ar verta aplankyti Siciliją, ryžtingai išlieka toks pat – tvirtas „taip“. Sicilija tiesiog mirga nuo įvairovės, tai – gyvenimo laiko kapsulė žmonių civilizacijoms. Istorijos mėgėjai bus įtraukti į finikiečių, graikų, romėnų, arabų, bizantiečių ir visų kitų čia gyvenusių kultūrų lopšį, o lėto poilsio mėgėjai žavėsis smėlio paplūdimių prieglobsčiu. Peizažų ieškotojai bus apstulbinti kinematografinio Cefalu pakrantės fono, taip pat jų akis prikaustys salos Isola Bella vandens švarumas Taorminos papėdėje. Aplankysiantys Siciliją laimės taip pat ir gurmanai, nes viskas, kas yra gaminama Sicilijos tavernose, kavinukėse, ledainėse – beprotiškai skanu.“

Sicilija taip pakerėjo knygų autorę Dalią Smagurauskaitę, jog iš moters laiko, praleisto čia, gimė knyga „Saulės sala Sicilija“.

Tačiau turbūt geriausia priežastis aplankyti Siciliją, anot pašnekovės, yra siekis sulėtinti savo įprasto gyvenimo tempą ir pasimėgauti sala. Sicilijoje visko daug, tačiau sala taip pat kviečia pabūti tingiuose kalvų miesteliuose, žvilgtelėti į veikiančius ugnikalnius ir pasinerti į vietinį gyvenimo būdą – tai neabejotinai itališka atmosfera, turinti stiprų sicilietišką prieskonį, ir derinys, kurį verta paragauti.

- Reklama -

Sicilija taip pakerėjo knygų autorę Dalią Smagurauskaitę, jog iš moters laiko, praleisto čia, gimė knyga „Saulės sala Sicilija“. Balandžio 23 dieną įvyko knygos pristatymo renginys ir iki pat balandžio 30 d. kiekvienas „Novaturo“ klientas, rezervavęs kelionę į Siciliją, knygą apie nuostabiąją salą gaus dovanų.

Taip pat skaitykite:  Rojus ir vaikams, ir tėvams: viena kelionė – net 3 geriausi pramogų parkai

„Bendradarbiaujame su Italijoje gyvenusia rašytoja D. Smagurauskaite, kuri šiemet atnaujino savo knygos „Saulės sala Sicilija“ leidimą. Tai – netradicinis kelionių vadovas, kuris, net neabejoju, padės susiplanuoti keliautojui, ką nori aplankyti, pamatyti ir paragauti atvykus į salą. Žinoma, šioje vietoje visada pasiruošę pagelbėti ir profesionalūs „Novaturo“ atstovai, kurie padės jums susiplanuoti savaitę ar dvi Sicilijoje, kad iš čia parsivežtumėte kuo daugiau įspūdžių“, – sako J. Savickaitė.

Iki balandžio 30 d. kiekvienas „Novaturo“ klientas, rezervavęs kelionę į Siciliją, knygą apie nuostabiąją salą gaus dovanų.

„Saulės sala Sicilija“ – tarytum Biblija, atverianti salos paslaptis, leidžianti pasinerti, pajusti Sicilijos dvasią, alsuojančią istorija, skoniais, kvapais, vaizdais ir patyrimais. D. Smagurauskaitė prisimena momentą, kada pamilo šią ypatingą salą:

„Mano pažintis su Sicilija prasidėjo, kai gyvendama Italijoje tiesiog išvažiavau į šią salą atostogų. Nežinojau, ko tikėtis, bet nuvykusi likau nustebinta visko: gamtos, pajūrio, kultūros, kulinarijos. Įspūdis buvo didžiulis ir net knygoje negalėjau sutalpinti visko. Dar kelis kartus apsilankiusi supratau, kad šią salą būtina aprašyti, perduoti žmonėms, kaip čia viskas nuostabu. Sicilija išsiskiria ir savo chaosu – kas buvo Palerme ar Katanijoje, tikrai paliudys, kad eismas, gatvės triukšmas, šūksniai turguje – visa tai tiesiog alsuoja veiksmu ir gyvybe. Kartu čia gausu nuostabių ramybės oazių.“ 

Kultūrų gausa ir išskirtinis vietinių temperamentas

Sicilija, Etna.

Knygos autorė Siciliją vadina kultūrine mozaika, kurioje galima rasti įvairių praeities kultūrų palikimo, o ne mažiau žavi ir čionykščiai žmonės – temperamentingi siciliečiai savo būdu skiriasi nuo žemyno Italijos gyventojų. D. Smagurauskaitė siciliečius apibūdina kaip itin svetingus ir ypač mylinčius savo regioną.

Kad sicilietis ir žemyno italas – visiškai skirtingi temperamentu žmonės, antrina ir dešimtis kartų saloje buvusi „Novaturo“ atstovė J. Savickaitė: „Aš ne italas, aš sicilietis“ – žodžiai iš mano draugų, Palermo gyventojų lūpų. Nors Sicilija techniškai yra Italijos regionas, jis labai skiriasi ir turi visišką savo tapatybę. Tiesą sakant, keliaudami po Siciliją, dažnai savęs paklausite, ar tai apskritai yra Italijos dalis.“

Anot kelionių organizatoriaus atstovės, Sicilijos tarmė skiriasi nuo italų kalbos. Jei manote, kad bent truputį mokate italų kalbą, bendraudami su siciliečiais suvoksite, kad jie kalba visiškai kitaip. Visgi neverta jaudintis – Sicilijoje puikiai bendraujama kūno kalba, ir sicilietis tikrai nepaliks jūsų nelaimėje, nepaaiškinęs, kaip pasiekti jums rūpimą vietą ar ką paragauti, jei dvejojate stovėdami prie gardumynų vitrinos.

Taip pat skaitykite:  „Laimės maistas“ arba ką valgyti, norint užsitikrinti gerą nuotaiką žvarbų rudenį?

Esminiai patarimai susiruošusiems į Siciliją

Sirakūzai, Sicilija.

„Novaturo“ atstovė J. Savickaitė pripažįsta – jau nebeužtenka rankų pirštų suskaičiuoti, kiek kartų pati buvo Sicilijoje, ir kaskart, paliekant salą, kirba vienintelis klausimas – kada vėl? Štai kodėl Jurgita sutinka pasidalinti keletu naudingų patarimų nusprendusiems apsilankyti abejingų nepaliekančioje saloje:

  • Pusryčiams valgykite granitą – tipiškus sicilietiškus ledus, kurie primena šerbetą, tik tirštesni. Tai – tipiški sicilietiški pusryčiai karštuoju metų laiku. Rudenį galima paragauti figų ar kaštonų skonio ledų. Būtina valgyti su „brioche” bandele, ją mirkant į granitą.
  • Pasiruoškite sulėtinti tempą ir prisitaikykite prie Sicilijos laiko. „Saloje niekas neskuba, nebent tie, kuriems tenka stovėti Palermo ar Katanijos miestų spūstyse. Tad reiktų prisitaikyti prie šio „slow living” ir pasimėgauti atostogomis”, – šypsosi „Novaturo” atstovė.
  • Aplankykite turgus ryte. Jei tik yra galimybė, būtina aplankyti vietinį turgų. Tai nėra paprastas apsipirkimas, o emocijos, pardavėjų šūksniai ir maisto ragavimas. „Rekomenduoju nuvykti į turgus, esančius Katanijoje, Sirakūzuose (Ortigia saloje) ir Palerme.”
  • Valgykite kuo daugiau vietinės virtuvės patiekalų. Ragaukite viską, kas jums skamba nesuprantamai. Kelionė į Siciliją – tai tarsi gurmanų svajonė. „Keliautojams sakau – pastą ir picą pamirškite. Sicilijoje – neaprėpiama įvairovė vietinių patiekalų: nuo gatvės maisto, kuris dažniausiai keliautojams ir būna įsimintiniausias: arancine/i (galūnė priklauso nuo salos lankomos dalies), frituria, sfincione, stigghiola, pani ce meusa Palerme (sumuštinis su blužnies mėsa) ar arklienos mėsos patiekalai Katanijoje, iki labai prabangių restoranų patiekalų, pavyzdžiui, Taorminoje. Taip pat įspūdingi saldumynai: canolli, casatella, ledai, migdoliniai sausainiukai pasta di mandorle ar frutta mortarana – labai saldūs, tarsi tikri vaisiai atrodantys saldumynai.”

Sicilija.

Sicilijos žinovė pataria saloje visada turėti grynųjų, nes banko kortelės čia daug kur tiesiog nepriimamos, rasti bankomatą irgi gali būti keblu. Taip pat pravers ir apdairumas dėl darbo valandų: jei planuojate keliauti savarankiškai, nepamirškite prieš tai pasitikslinti transporto tvarkaraštį, lankytinų vietų darbo laiką; turėkite omenyje, kad mažiau turistinėse vietose vyksta ilga pietų pertrauka (dažniausiai nuo 13 iki 16 val.).

J. Savickaitė pataria neaplenkti bažnyčių, kurių Sicilijos saloje – šimtai. Tai – tarsi muziejai, kuriuose susidursite ne tik su religija, bet ir salos ar miesto istorija. Taip pat nepagailėkite pinigų bilietui į Etnos ugnikalnio viršūnę. Koks oras bebūtų, pakilus į beveik 3000 m aukštį, jus tikrai nustebins tvyranti atmosfera.

Anot „Novaturo atstovės, vienas minėtinų Sicilijos dalykų – kuskusas, čia net rengiamas kuskuso festivalis. Pistacijos čia – taip pat išskirtinis delikatesas, augantis aplink Etnos ugnikalnį. Sicilijos pistacijos yra bene brangiausios visame pasaulyje.

Beje, norintiems iš esmės susipažinti su sala, J. Savickaitė pataria rinktis dviejų savaičių trukmės atostogas, tada spėsite ir aplankyti abi salos puses, ir pasidžiaugti stulbinamo grožio paplūdimiais. Anot pašnekovės, geriausias būdas keliauti po salą – savarankiškai nuomojantis automobilį, mat viešojo transporto infrastruktūra čia nėra pagirtina.

Legendinės Sicilijos istorijos ir dovana čia planuojantiems keliones

D. Smagurauskaitės knygos pristatymas.

Jei jūsų mintys jau seniai sukosi apie Siciliją, tačiau vis atidėliojote, paskutinė balandžio savaitė gali būti puiki progą užsisakyti „Novaturo“ kelionę – visiems tą padariusiems bus padovanota D. Smagurauskaitės knyga apie Siciliją. Į jos puslapius nugulė ne tik vietos, valgiai, kultūrinis palikimas, bet ir pokalbiai su išskirtiniais žmonėmis saloje. Ši dalis pačiai autorei, pusantrų metų rašiusiai knygą, buvo pati įdomiausia:

„Stengiausi parinkti labai išskirtinius pašnekovus – nuo imperatoriaus palikuonio, gyvenančio savo šeimos senuosiuose rūmuose Palerme, iki Etną tyrinėjančio vulkanologo ar vėžlių gydytojos. Per jų gyvenimus, patirtis ir veiklas ryškėja dabartinio Sicilijos gyvenimo paveikslas. Čia rasite pasakojimus ne tik apie ypatingas salos vietas, bet ir išskirtines religines tradicijas, gyvuojančias iki šių dienų. Pavyzdžiui, labai įspūdinga Šventoji savaitė prieš Velykas – vidurio Sicilijoje esančiame Ennos mieste vyksta įspūdingiausia gedulinga procesija, į kurią susirenka tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio. Vaizdas – išties užburiantis ir mistiškas.“

Sicilija kartais siejama su mafijos pasauliu, juk būtent čia sukasi knygos ir žymiosios filmų trilogijos „Krikštatėvis“ siužetas. D. Smagurauskaitė sako, jog iš esmės sala yra saugi, o norintiems apsisaugoti pravers tie patys patarimai, kaip ir daugelyje kitų šalių – pavyzdžiui, verčiau nepalikti vertingų daiktų automobilyje gerai matomoje vietoje.

Rašytojai antrina ir „Novaturo“ atstovė: „Kaip ir visur, gali pasitaikyti smulkių nusikaltimų, tad svarbu laikytis pagrindinių saugumo priemonių ir kliautis sveiku protu – saugoti savo turtą, vengti prastai apšviestų ar apleistų vietų naktį, dokumentus ir piniginę laikyti prie savęs. Jei nemiegos jūsų budrumas ir atsargumas, apsilankymas Sicilijoje ar bet kokioje kitoje Italijos vietoje bus saugus ir malonus.“

Taip pat skaitykite:  Pažintinių kelionių kryptys, kurias šią vasarą rekomenduojama lankyti su vaikais
spot_img

Internete galima rasti jūsų adresą: kaip tai ištrinti?

Neslėpkite – bent kartą tikrai esate įvedę savo vardą ir pavardę į „Google“ paieškos laukelį. Nors dažniausiu atveju rezultatuose pamatysite tik tą informaciją, kuria patys esate dalinęsi socialiniuose tinkluose ar kitose interneto platformose, kartais...

Su šiais „Rimi“ produktais pasiruošite pigų ir gardų patiekalą: nekainuos nei 2 Eur

Būna, kad šaldytuvas – pustuštis, o iki savaitės apsipirkimo dar liko pora dienų. Jei turite pakelį makaronų, pusę kopūsto, likę keletas riešutų – pigūs ir gardūs pietūs garantuoti. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė...

Utenoje atsirado dingęs vyras su vaiku

Utenoje iš namų išėjęs ir dingęs vyras su 12-kos metų berniuku atsirado. „Vyras su nepilnamečiu atsirado, daugiau informacijos apie šį įvykį neteikiame“, – Eltą ketvirtadienį informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Violeta Ginaitienė. Kaip skelbė...

Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti jų ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų jau...

Ko Joninėms reikia? Ne tik sultingų šašlykų, gaivinančių gėrimų ar traškių užkandžių – bet ir solidžių nuolaidų. Jos, priešingai nei paparčio žiedas, yra garantuotos, jeigu užsuksite į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę. Naudingomis akcijomis...

ORAI: Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija

Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, vakariniuose rajonuose vakarų, pietvakarių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daug kur lietus, vietomis smarkus, dieną daug kur trumpai palis. Vėjas...

Birželio 13-oji: vardadieniai, dienos INFO, Šv. Antanas, Šienapjūtė

Birželio 13-oji – Šv. Antanas, Šienapjūtė; Tarptautinė albinosų diena. Birželio tryliktoji, ketvirtadienis – 164-oji metų diena (ketvirtoji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 200 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Akvilina, Anta, Antanas, Antanė, Antanina,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Santechnikas paaiškino, kodėl nereikėtų pilti aliejaus į plautuvę

Ar žinote, kodėl negalima pilti aliejaus į plautuvę? Štai penkios svarbios priežastys, kodėl turėtumėte vengti šio įpročio. Visų pirma, dėl vamzdynų užsikimšimo. Riebalai ir aliejus, patekę į šaltą vandenį, sustingsta ir prilimpa prie vamzdžių sienelių....

Bendrovė ištestavo 50 elektromobilių modelių: išaiškėjo efektyviausi

Lietuvoje daugėjant vairuotojų, persėdančių į elektra varomas transporto priemones, vienas aktualiausių klausimų – kokio gamintojo elektromobilį įsigyti. Siekdamas palengvinti pasirinkimą potencialiems pirkėjams, „Latvenergo“ grupei priklausantis „Elektrum Drive“ įvertino daugiau nei 50 Baltijos šalyse parduodamų...

Gluminantis sukčių pasiūlymas socialiniuose tinkluose

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų. Tačiau neapsigaukite, tai...

Medikams kyšius dalinusiai įmonės atstovei skirta beveik 6 tūkst. eurų bauda

Gydytojus papirkinėjusiai medicinos įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės padalinio vadovei Panevėžio apylinkės teismas skyrė 5,8 tūkst. eurų baudą, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Bylos duomenimis, įmonės atstovė G. D., veikdama kartu su šios medicinos...

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau...

Išvenkite „spyruoklės“ efekto: kaip organizmą paruošti atostogoms?

Ne vienam teko susidurti su situacija, kai išvykus kruopščiai planuotų atostogų ir vos atsipalaidavus kūnas tarsi pasako „ne“: ima skaudėti raumenis, sulėtinę tempą jaučiame tam tikrą diskomfortą, „kimba“ ligos. Kineziterapeutas Artūras Čižas rekomenduoja aktyvia...

ORAI: Trečiadienį numatomi trumpi lietūs, perkūnija ir stiprūs vėjai

Trečiadienio dieną Šiaurės Vakarų Lietuvoje daug kur numatomas trumpas lietus, kai kur su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra 18–22, vakariniuose rajonuose vietomis 15–17 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio naktį kai...

Birželio 12-oji: vardadieniai, dienos INfo

Birželio 12-oji – Pasaulinė kovos prieš dirbančius vaikus diena. Birželio dvyliktoji, trečiadienis – 163-ioji metų diena (trečioji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 201 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Anupras, Dovė, Krisčius, Kristė, Kristijona,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Klaipėdoje vyrą nušovusią verslininkę siunčia už grotų: teismas skyrė itin griežtą bausmę

Klaipėdos apygardos teismas neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sutuoktinio nužudymu ir neteisėtu šaunamojo ginklo laikymu pareikšti 45 metų verslininkei. Teismas nustatė, kad R. A. šeimos namuose Klaipėdoje sutuoktiniui priklausiusiu ginklu šovė į...

Jokių antibiotikų ir užauginta Lietuvoje: „Iki“ šviežios vištienos populiarumas tik auga

Vištiena – šio sezono grilintojų favoritė. Kad patiekalas pavyktų tobulai skaniai, visa magija prasideda ne nuo marinato ar kepimo būdo, o dar parduotuvėje, renkantis mėsą. Ji turi būti šviežia, o jos kokybė kruopščiai kontroliuojama....

ORAI: Šiandien daugelyje rajonų trumpas lietus ir perkūnija

Šiandien Lietuvoje daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos. Trečiadienio naktį daug kur, dieną vietomis trumpai palis. Vėjas...

Birželio 11-oji: vardadieniai, dienos INFO

Birželio vienuoliktoji, antradienis – 162-oji metų diena (antroji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 202 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agluona, Aluona, Barnabas, Flora, Raminta, Ramintas, Tvirbutas, Tvirbutė, Tvirgeda, Tvirgedas, Tvirmantas, Tvirmantė; rytoj: Anupras,...

Astrologinė prognozė birželio 11-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien būsite linkę nerūpestingai išlaidauti, vilioti patinkančius asmenis, leistis į avantiūras. Iš tikrųjų galite patirti kažką intriguojamo. Deja, gresia ir nuostoliai, žala. Saugokite vaikus. JAUTIS. Diena gali būti rami, šeimyniška, tačiau vakare koją kiš...

Prieš teismą stos slaptai veikęs kanapių laboratorijos savininkas

Kauno teismui perduota baudžiamoji bylą, kurioje 56-erių Vilkaviškio gyventojas kaltinamas kanapių auginimu profesionaliai įrengtoje laboratorijoje ir neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Kaip pranešė prokuratūra, teisėsaugos pareigūnai kovo mėnesį demaskavo vilkaviškiečio gyvenamoje vietoje specialiai...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235