25 C
Utena
2024 / 07 / 16

Rudens atostogos Sicilijoje ar Kalabrijoje? 10 salų skirtumų, kurie padės apsispręsti

Ar jau skaitėte?

Italija niekada nenuvilia – kiek kartų joje bebūtumėte, visada lieka neištyrinėtų kampelių. Norint aplankyti šalies pietus, daugeliui sunku apsispręsti, ar rinkis žemyninį Kalabrijos regioną, ar Sicilijos salą. Pastaroji – Viduržemio jūros puošmena prie pat Italijos krantų, su smėlėtais paplūdimiais, įspūdingais peizažais ir nepakartojamai gardžiais kanoliais. Tuo tarpu Kalabrija – saulės nutvieksta Italijos ilgaaulio bato nosis, pilna alyvmedžių giraičių, vynuogynų ir didingų gamtos stebuklų. Didžiausias vietinio kapitalo kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ apžvelgia 10 pagrindinių skirtumų tarp Sicilijos ir Kalabrijos, kurie gali padės išsirinkti atostogų kryptį.

Geografinė padėtis

Sicilija – salynas Italijos pietvakariuose, atskirtas nuo Italijos Mesinos sąsiaurio. Turtinga istorija, daugiatautė kultūra, įspūdinga gamta, smaragdinė jūra ir platus kokybiškų viešbučių pasirinkimas šią kryptį paverčia viena patraukliausių ne tik Italijoje, bet ir visoje pietų Europoje.

- Reklama -
Etnos ugnikalnio ir Taorminos miesto panoraminis vaizdas.

Pasak „Novaturo“ produkto vystymo specialistės Jurgitos Savickaitės, tai sala, į kurią galima keliauti ištisus metus, tačiau norintiems kiek ramesnio ir turiningo laiko, susipažinimą su ja siūloma planuoti artėjančiais rugsėjo ir spalio mėnesiais, kai oro temperatūra siekia 24-26 laipsnius, o jūra po vasaros karščių vis dar įšilusi.

Tuo tarpu Kalabriją nuo Sicilijos skiria tik 3 kilometrų ilgio vandens ruožas. Tai ilgas, siauras pusiasalis, žinomas savo kalnuotu kraštovaizdžiu ir ilga jūros pakrante: „Vienas iš pagrindinių Kalabrijos traukos taškų yra išskirtinis jos gamtos grožis. Keliautojų laukia įspūdingi kalnai, paslaptingi miškai, žaliųjų slėnių oazės ir nuostabūs paplūdimiai prie Tyrėnų jūros.“

Pasak turizmo specialistės, po apsilankymo Kalabrijoje arba prieš jį, galima pastebėti nedidelį temperatūros pokytį Sicilijoje: „Šioje saloje karščiau, ypač vasaros mėnesiais, tuo tarpu Kalabrijoje visuomet pučia švelnus vėjelis, kuris vėsina. Tiesa, tiek Kalabrijoje, tiek Sicilijoje viešbučiuose yra oro kondicionieriai, todėl atostogaujant nereikėtų nerimauti dėl karščio.“

Paplūdimiai

Kalabrija.

Didžiausia Viduržemio jūros sala Sicilija garsėja viena įspūdingiausių pakrančių Europoje, turistus žavi ir pakrantės miesteliai. Būtina pasimėgauti vienu iš lankomiausių paplūdimių: San Vito lo Capo Trapanyje, Mondello Palerme arba Calamosche Sirakūzuose. Nevertėtų pamiršti ir Isola Bella – nedidelės salelės Taorminoje, baltų Scala dei Turchi uolų ir Vulcano salos – juodo smėlio paplūdimių.

- Reklama -

Ieškantys tylos ir ramybės, anot J. Savickaitės, išskirtinai gražius paplūdimius suras Kalabrijoje, be to, keliautojų srautai čia nėra tokie dideli kaip Sicilijoje: „Kalabrija yra tikras vandens rojus. Tyrėnų jūra siūlo krištolinio vandens pajūrį, idealiai tinkantį maudynėms ir vandens pramogoms. Daugelis Kalabrijos paplūdimių yra išlaikę savo natūralų grožį ir yra nepaliesti masinio turizmo.“

Kultūrinės šventės

 

Vaizdingas žvejų miestelis Šila Kalabrijoje.

Sicilijos kalendoriuje gausu itališkų švenčių, meninių renginių ir vietinės virtuvės patiekalų pristatymų.  Svečiuojantis verta nepraleisti „Acireale“ karnavalo Katanijoje, „Cous Cous“ festivalio San Vito lo Capo mieste, Migdolų žydėjimo festivalio Agridžente ar Gėlių festivalio Infiorata Noto mieste.

„Rudenį Sicilijoje vyksta vadinamosios „sagra“ – derliaus nuėmimo šventės, vyno bei kitų gėrybių degustavimai. Įprastai tai mėgavimosi gardžiausiais tradiciniais patiekalais po atviru dangumi fiestos, skambant tradicinei muzikai“, – pasakoja „Novaturo“ produkto vystymo specialistė.

Tuo tarpu Kalabrijos kultūra skiriasi nuo viso Italijos žemyno. Senovės tradicijos ir papročiai čia vis dar gyvi ir puoselėjami – tuo galima įsitikinti per naktinę „Tarantella“ šokio šventę, kurioje žmonės linksminasi iki ryto skambant tradiciniams muzikos instrumentams, atskleidžiantiems išskirtinę šio regiono dvasią.

Gastronomija

Gatvės maistas Sicilijoje.

Sicilijos virtuvės pagrindą sudaro šviežia žuvis ir jūros gėrybės. Itin vertinamos sardinės ir moliuskai, tačiau viena iš labiausiai paplitusių žuvų – kardžuvė, iš kurios gaminami kepti suktinukai. Kiti populiarūs salos patiekalai: „caponata siciliana“ (liet. baklažanų troškinys) ir „pasta con le sarde“ (liet. makaronai su sardinėmis). Be to, Sicilija nusipelnė pagyrų už tai, kad pasauliui pristatė kanolius. Šį saldų, rikota įdarytą keptą suktinuką Sicilijoje galima rasti visur: kepyklėlėse, parduotuvių vitrinose ir kavinių meniu. Tačiau jei ieškote ypatingo skonio, rekomenduojama vykti į nedidelį Piana degli Albanesi miestelį, esantį šalia Palermo ir žinomą kaip šio išskirtinio saldumyno gimtinę.

„Lankantis Sicilijoje rekomenduoju nepamiršti geriausių itališko maisto patirčių: paragauti gardžiųjų sūrių, picų, makaronų patiekalų, vynų, vietoje ruoštų jūros gėrybių, o taip pat tradicinių sicilietiškų užkandžių, tokių kaip arančinai ar granitos desertas“, – pataria J. Savickaitė.

Specialistė pažymi, jog Kalabrijoje, panašiai kaip ir Sicilijoje, galima rasti platų itališkų patiekalų pasirinkimą, tačiau čia naudojami stipresni prieskoniai ir aštresni pipirai.

„Kalabrijoje mėsos ir žuvies patiekalai puikiai derinami su vietiniais augalais ir prieskoniais. Aštrus saliamis – „Nduja“ ir vietinė raudonosios svogūnų veislė – „Cipolla di Tropea“ yra tik keli iš stebinančių patiekalų ingredientų, kuriuos čia rasite. Tačiau yra ir daugybė kitų, pavyzdžiui, lankantis Pizzo mieste, būtina paragauti „tartufo di Pizzo“ ledų kamuoliuko, kuris dažniausiai yra riešutų skonio, o jo viduje – šokoladas“, – vardina specialistė.

Gamta ir kraštovaizdžiai

Sicilija.

Rytinėje Sicilijos dalyje keliautojai gali aplankyti Etnos kalną – aukščiausią Europoje veikiantį ugnikalnį, kurio šlaituose įsikūrusiuose miestuose suklestėjo turizmas ir žemės ūkio pramonė. „Sicilijoje taip pat galima nuvykti į Fossa di Vulcano ir užkopti į viršūnę, iš kurios atsiveria salos bei jos apylinkių panorama. Paukščių mylėtojai gali pasigrožėti pirmuoju gamtos rezervatu – „Riserva Naturale dello Zingaro“, kuriame yra daugiau kaip 40 paukščių ir 700 augalų rūšių“, – rekomenduoja turizmo ekspertė.

Pietų Italija – gamtos mylėtojų rojus, kuriame dera smėlio paplūdimiai, uolėtos pakrantės, visžaliai miškai, vulkaniniai kalnai ir žaliųjų slėnių oazės. Dėmesio čia vertas vaizdingas žvejų miestelis Šila (Scilla), dar vadinamas pietine Venecija. Jis yra įsikūręs ant kalvos ir pasižymi savo gilia istorija. “Įdomu yra tai, kad pasak legendos, Šila buvo mitologinio Scylla monstro gyvenamoji vieta. Šis miestelis susideda iš paplūdimio kurorto Marina Grande, pilies ir administracinio miestelio centro San Giorgio bei žvejų rajono –  Chianalea, tad pamatyti čia tikrai yra ką.”

Istoriniai paminklai

Sicilija – viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur galima pamatyti įvairių kultūrų palikimą. Taorminos antikinis teatras, vienas garsiausių Sicilijos paminklų, byloja apie graikų įtaką, Palermo katedra žavi savo gotikiniais elementais, o Palerme esančiuose rūmuose gyvena melynojo kraujo atstovai, kuriuos galima aplankyti tarsi muziejų.  Keliautojai neturėtų praleisti ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukto Agridžento slėnio (Valle dei Templi), kuris yra stulbinantis graikų architektūros pavyzdys, o kur dar Sirakūzų Neapolio archeologinis parkas, kuriame stovi romėnų amfiteatras, graikų teatras ir kelių akmenų karjerų liekanos.

Anot J. Savickaitės, Kalabrijoje galima apžiūrėti senovės Graikijos ir Romos laikų teatrus bei valdovų pilis: „Kalabrijoje taip pat galima aptikti vertingų istorinių relikvijų: verta aplankyti Tropėjos katedrą, kuri yra vienas iš regiono simbolių, taip pat didžiausią Kalabrijos miestą Reggio Calabria, Amantea pilį su kilpiniu bokštu ir Cosenza senamiestį su siauromis gatvelėmis, kurių istorija atsiskleidžia per pastatų architektūrą.“

Vyno kultūra

Jonijos jūros apsupta pilis – Le Castella.

Kalbant apie Siciliją, neįmanoma nepaminėti jos tūkstantmetės vyno tradicijos: bene žinomiausi Sicilijos vynai gaminami Etnos kalno šlaituose. Dėl dažnų ugnikalnio išsiveržimų, didelio aukščio ir žemos temperatūros Etna vietos vyndariams kyla daug iššūkių, tačiau regionas klesti, sutraukdamas daugybę smalsuolių. Vyno mėgėjai neturėtų praleisti ir ekskursijos į Marsalą – vieną vaizdingiausių kaimelių salos vakaruose. Čia verta paragauti baltąjį vyną Grillo iš Mozia salos, esančios netoli Marsalos, ir tik joje auginamos vynuogių rūšies.

Kalabrija taip pat turi ilgą vyndarystės istoriją. Legenda byloja, kad pakrantės kalvose augantys vynuogynai net įkvėpė senovės graikus kaldinti monetas su pavadinimu „Oenotria“, kuris reiškia vyno kraštą. Dauguma šių vynuogynų priklauso šeimoms, dirbančioms juose iš kartos į kartą. Vietiniai vyno gamintojai  stengiasi išsaugoti senas vyndarystės technikas, kurios galėtų perteikti tikrąjį Kalabrijos vynų skonį.

Architektūra

Tiek Kalabrijoje, tiek Sicilijoje galima rasti įspūdingos senovinės architektūros, tačiau vienas iš labiausiai lankomų UNESCO objektų pasaulyje yra Sicilijoje esantis Šventyklų slėnis –  jį būtina aplankyti lankantis saloje. 

Tuo tarpu Kalabrijoje labiausiai turistų žvilgsnius traukia Jonijos jūros apsupta pilis – Le Castella. Miestas ir paplūdimys buvo pavadinti senovės įtvirtinimo – Aragonijos pilies, kuri stūkso ant didžiulės uolos, vardu. Vaizdingi jos pakraščiai, kurie ne kartą tapo dekoracijomis garsių filmų epizoduose, traukia keliautojus, trokštančius savo akimis pamatyti legendinę pilį ir pasivaikščioti jos akmeninėmis terasomis, vedančiomis į balto smėlio paplūdimį. Šiame regione taip pat yra vienas geriausiai išsilaikiusių Italijos viduramžių kaimelių Gerace su įspūdinga Asuntos katedra.

Muziejai

Nuo karštos saulės kartais gera pasislėpti vėsiose muziejų ar galerijų salėse ir pasinerti į savotišką kelionę laiku. Gera žinia meno mėgėjams: abi kryptys gali pasiūlyti daugybę skirtingo pobūdžio muziejų. Sicilijoje rekomenduojama aplankyti Archeologijos muziejų, garsėjantį artefaktais, kurie buvo iškasti paties muziejaus vietoje. Čia taip pat galima rasti meno galeriją „Palazzo Abatellis“, kurioje eksponuojami Sicilijos meno kūriniai. Vertėtų nepraleisti ir Sirakūzų Archimedo muziejaus, kuris patiks tiek dideliems, tiek mažiems keliautojams. 

Tačiau Kalabrija istorijos gerbėjų taip pat nenuvils. „Daugelis svarbiausių miesto lankytinų vietų yra muziejai, o pagrindiniais laikomi Nacionalinis Kalabrijos archeologijos muziejus bei Meno ir istorijos muziejus, kuris neseniai buvo atnaujintas, tad užsiėmimų ras net mažiausi šeimos nariai“, – pastebi J. Savickaitė.

Naktinės pramogos

Ieškantiems paplūdimių klubų ir vėlyvos nakties gelato barų bei mėgstantiems skanų maistą su vaizdu į jūrą – puikiausiai tiks Kalabrija. Tačiau norintiems pasilinksminti ir įvairiau papramogauti naktį, reikėtų vykti į Siciliją: kokteilių bei vyno barai su šokių aikštelėmis ir nepamirštami vakarėliai ant stogo nepaliks abejingų.

Sicilijos Palermo ir Katanijos miestai pasižymi įvairia naktinių pramogų infrastruktūra. Tuo tarpu Kalabrijoje Tropėjos ir Reggio Calabria miestai taip pat siūlo naktines pramogas, tačiau ne tokias triukšmingas kaip Sicilijoje.

 „Tiek Kalabrija, tiek Sicilija siūlo skirtingas atostogų patirtis, todėl pasirinkimas priklauso nuo jūsų norų. Ieškantiems nuotykių ir plačių kultūrinių galimybių, Sicilija yra puikus pasirinkimas. Tuo tarpu trokštantiems ramybės, autentiškos patirties ir mažiau turistų, Kalabrija gali apdovanoti nepakartojama atmosfera. Tačiau kurią kryptį bepasirinktumėte, turėsite nepakartojamą galimybę pažinti Italiją iš naujo ir praturtinti savo atostogas įvairiausiomis patirtimis“, –  tikina „Novaturo“ produkto vystymo specialistė.

spot_img

Utenos savivaldybėje iš vyro sukčiai išviliojo 30 tūkst. eurų

Utenos savivaldybėje iš vyro sukčiai išviliojo 30 tūkst. eurų, pranešė policija. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, pirmadienį gautas vyro pareikšimas, kad laikotarpiu nuo balandžio 3 d. iki gegužės 31 d., pasinaudojant jo asmens duomenimis...

Sukčiai pirmadienį iš žmonių pasisavino daugiau nei 100 tūkst. eurų

Biržuose ir Panevėžyje pirmadienį iš žmonių, įtariama, sukčiai pasisavino daugiau nei 100 tūkst. eurų, pranešė policija. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 11 val. 27 min. Biržuose vyras (gim. 1967 m.) pranešė apie prarastus...

ORAI: Karščiausia šios savaitės diena

Antradienį vakare kai kuriuose vakariniuose rajonuose truputį palis. Vėjas rytinių krypčių, 6–11 m/s, temperatūra 28–33 laipsniai karščio. Trečiadienio naktį daug kur trumpi lietūs, vietomis smarkūs. Kai kur perkūnija. Dieną vietomis trumpai palis. Vėjas pietryčių, pereinantis...

Liepos 16-oji: vardadieniai, dienos INFO, agronomų diena

Liepos 16-oji – Škaplierinė, prapjovos; Agronomų diena. Liepos šešioliktoji – 198-oji metų diena (antroji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 168 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda,...

Astrologinė prognozė liepos 16-ajai, antradieniui

AVINAS. Aklai nepulkite į naujoves, neskubėkite investuoti, ką nors skolintis arba skolinti pinigų, žaisti azartinių žaidimų. Pasisaugokite įvairių provokacijų, nes lengva patirti žalą. JAUTIS. Šiandieną lengva kai ką sugadinti tiek santykiuose, tiek karjeros reikaluose. Nuo...

Pirkėjai nusprendė ir skyrė „Best Buy Award“: „Iki“ lojalumo programa siūlo geriausią kainos ir...

Pirkėjams klausimų nekyla – pasak jų, daugiausiai naudos apsiperkant atneša „Iki“ programėlė arba kortelė. Būtent „Iki“ įvardijo dauguma pirkėjų, paprašytų nurodyti lojalumo programą, kuri siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį Lietuvoje. Tokius rezultatus parodė...

ORAI: Sekmadienio dieną lietus ir šiluma iki 26 laipsnių

Sekmadienio dieną vietomis, didžiausia tikimybė pietrytiniuose rajonuose, trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas daugiausia vakarų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 21–26 laipsniai. Pirmadienį kai kur trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas naktį silpnas, dieną nepastovios krypties, 3–8 m/s....

Liepos 14-oji: vardadieniai, dienos INFO, agurkų diena

Liepos 14-oji – Agurkų diena. Liepos keturioliktoji – 196-oji metų diena (paskutinė 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 170 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Eigilė, Liberata, Liberatas, Vydas; rytoj: Boneventūra, Boneventūras, Gerimantė, Enrika, Enrikas, Henrieta,...

Astrologinė prognozė liepos 14-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Jaudinamų įspūdžių galite tikėtis, jeigu susitiksite su dominančiu asmeniu. Tačiau asmeniniai santykiai gali tapti ilgalaikiu galvos skausmu, jei žaidžiate dvigubą žaidimą, norite pasipelnyti kito sąskaita ar pan. JAUTIS. Turėsite galimybių kokybiškai pailsėti ir pasportuoti,...

Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos apraše – daug naujovių

Aplinkos ministras patvirtino naują Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos aprašą, kuris apima vandens telkinius, priklausančius valstybei ir ūkio subjektams bendrąja daline nuosavybės teise, išskyrus privačius vidaus vandenų telkinius ir akvakultūros tvenkinius. Apraše numatyta nemažai...

Utenoje sulaikyti migrantai iš Irano ir Afganistano, manoma, bandė iš Latvijos pasiekti vakarų Europą

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sulaikė policijos pareigūnų Utenoje perduotus penkis Irano ir trylika Afganistano piliečius. Sulaikytieji asmenys, pirminiais duomenimis, buvo atgabenti iš Latvijos, sako VSAT atstovas Giedrius Mišutis. „Migrantai buvo sulaikyti pagal pasieniečių...

Astrologinė prognozė kitai savaitei

Astrologinė prognozė kitai savaitei, liepos 15–21 dienai. AVINAS Savaitės pradžioje dėl pinigų, skolų, mokesčių, alimentų, paveldėjimo, turto dalybų ar kitų finansinių peripetijų augs įtampa. Gali tekti veikti paskubomis, nelabai įsigilinus. Pasisaugokite įvairių provokacijų, nes bus lengva...

„Rimi“ žvalgykitės šių nuolaidų: suruošite sveikatai palankią šeimos iškylą gamtoje

Įsibėgėjus vaikų atostogų sezonui, neretai mažieji labiau įninka į ekranus, tad nukenčia laikas, kurį prieš tai buvo įprasta skirti fizinei veiklai. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė atkreipia dėmesį, kad sveikatai palankiam vaiko gyvenimo būdui...

ORAI: Šiandien trumpi lietūs, perkūnija, šiluma iki 30°C

Šiandien Lietuvoje kai kur, didesnė tikimybė rytinėje šalies pusėje, trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30, pajūryje 22–24 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs su perkūnija,...

Liepos 12-oji: vardadieniai, dienos INFO

Liepos dvyliktoji – 194-oji metų diena (penktoji 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 172 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; rytoj: Anakletas, Anys, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Kleopatra, Rikantas, Rikantė,...

Astrologinė prognozė liepos 12-ajai, penktadieniui

AVINAS. Galvosite apie nepasisekusią partnerystę ir šie prisiminimai kels išgyvenimų. Kaip bebūtų, pasistenkite nerodyti neigiamų emocijų aplinkiniams, nesivadovaukite pavydu, išankstiniais stereotipais. Tai ypač svarbu, jei kuriate naują ryšį. JAUTIS. Regis, darbe išgirsite įvairių replikų, tarp...

Suskubti tai padaryti turi kiekvienas lojalus „Rimi“ pirkėjas – laiko liko nedaug 

Kiekvieną savaitę daugiau nei 3 000 nuolaidų ir pasiūlymų savo pirkėjus apdovanojantis „Rimi“ prekybos tinklas siūlo dar papildomai sutaupyti. Liepos mėnesį pristatęs naują lojalumo kampaniją „Nuolaidų sprintas“, prekybos tinklas „Rimi“ ragina pirkėjus suskubti ir...

Pasinaudoję šiomis „Rimi“ nuolaidomis paruošite gaivias salotas pigiau: paragaukite šios vasaros topo

Atėjus vasarai mėgaujamės šviežių uogų ir daržovių įvairove, tačiau besikartojantis meniu gali pabosti. Paįvairinkite jį klasikinėmis Valdorfo salotomis: karščių metu šis lengvas vasariškas patiekalas suteiks sotumo jausmą, bet neapsunkins. Šių salotų sudedamoji dalis –...

5 kelionių kryptys, į kurias sparnus verta kelti rudenį

Nors atostogų karaliene tradiciškai tituluojama vasara, ruduo taip pat turi savų privalumų, kuriais naudojasi nemaža dalis lietuvių. Kai mūsų šalyje dienos pradeda trumpėti ir vėsti, akys krypsta ten, kur tebelepina maloni oro bei vandens...

Nepriklausomi tyrimai atskleidė: „Rimi“ pigiausia ne tik mėsa, bet ir žinomų prekių ženklų krepšelis

Prekybos tinklas „Rimi“ – ne tik ketvirtus metus iš eilės geriausiai aptarnaujantis pirkėjus, bet ir pirkėjams siūlantis mažiausias populiariausių prekių bei mėsos kainas Lietuvoje. Šiuos nenuginčijamus faktus atskleidė birželio ir liepos mėnesiais atlikti skirtingi rinkos...

50 proc. nuolaidas tokiai gausybei prekių seniai matėte: „Iki“ Taupymo žaidynėse – ir „Ledų...

Ant pagaliuko ar vafliniame ragelyje? Vanilinių ar vaisinių? O gal išpopuliarėjusių „mochi“? Šią savaitę puiki proga šaldiklį pripildyti pačiais įvairiausiais ledais, mat „Iki“ parduotuvėse prasidėjo skaniausias vasaros festivalis – „Ledų fiesta“ su nuolaidomis iki...

ORAI: Šiandien trumpi lietūs, bet temperatūra gali kilti iki 34 laipsnių šilumos.

Šiandien Lietuvoje daug kur trumpi lietūs, perkūnija, kai kur smarkūs. Vietomis kruša, škvalas 15–20 m/s, kai kur 21–25 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34, Vakarų Lietuvoje vietomis 24–28 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daugelyje rajonų trumpi lietūs su...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235