10.2 C
Utena
2024 / 06 / 14

Pirmas kartas Tunise: susiplanuokite arabišką pasaką primenantį nuotykį

Ar jau skaitėte?

Idiliško grožio paplūdimiai, nusidriekę Viduržemio jūros pakrante, autentiški miesteliai su vietinių gyventojų šurmulio pripildytomis gatvelėmis, kvapais ir įvairiausių gėrybių gausa kerintys turgūs – šiaurinei Afrikai priklausantis Tunisas atvykusius pirmą kartą visuomet užburia ryškiomis spalvomis ir kontrastais, kurių čia apstu kiekviename žingsnyje.

Saulėtasis kraštas išsaugojo senovės Kartaginos griuvėsius, viduramžių laikus menančius rūmus ir prancūziškosios eros kolonijinę architektūrą, kviesdamas pasinerti į tikrą arabišką pasaką, papildytą skirtingų kultūrų žavesiu. 

- Reklama -
Chot El Džerido ežeras.

Bene geriausiais balto smėlio paplūdimiais Viduržemio jūros regione ir neįtikėtinai žydra jūra keliautojus pasitinkančiame Tunise karščiausiais vasaros mėnesiais oro temperatūra pakyla virš 30 laipsnių, tad norintiems išvengti karščių ir pasimėgauti malonia šiluma rekomenduojama keliauti pavasarį bei rudens pradžioje.

„Klimatas Tunise palankus atostogoms ir poilsiui ištisus metus, tačiau populiariausias atostogų sezonas prasideda nuo ankstyvo pavasario – pirmasis lėktuvas su „Novaturo“ keliautojais į svajonių atostogas pakils balandžio antroje pusėje ir du kartus per savaitę skraidins iki pat spalio mėnesio pabaigos“, – pasakoja didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Jūratė Pozarickienė.

Unikalumas, kuriame telpa skirtingų kultūrų žavesys

Kartaginos griuvėsiai.

Dažniau keliaujantys neretai mėgsta lyginti skirtingas šalis tarpusavyje, tačiau pirmą kartą keliaujantiems į Tunisą pirmiausia norisi priminti – atvykę neieškokite panašumų ir skirtumų su kitomis keliautojų pamėgtomis šalimis, nes Tunisas labai kontrastingas. Iš vienos pusės – labai unikalus ir išskirtinis, iš kitos – persmelktas šimtmečiais šalį formavusių skirtingų kultūrų. 

Savo geografiniu išsidėstymu, istoriniu bei kultūriniu paveldu – tai unikali kryptis, keliautojams siūlanti labai daug už tikrai prieinamą kainą. Tarp Afrikos, Rytų ir Vakarų skirtingais istoriniais etapais besiblaškiusiam Tunisui pavyko išlaikyti tobulą pusiausvyrą ir sukurti savitą unikalumą, iš kitų kultūrų pasiimant tai, kas geriausia. Štai kodėl Testouro miesto minaretai primena Ispanijos architektūrą, Kairuano keramika alsuoja Osmanų motyvais, o didingi marmuriniai Tuniso valdovų kapai mena Italiją.

- Reklama -
Neaprėpiama Sacharos dykuma.

Kontrastinga Tunise net ir gamta – čia galima rasti žalių alyvmedžių girių, visais įmanomais rytietiškais kvapais svaiginančių apelsinmedžių sodų, žydrą vandenį bei smulkaus smėlio paplūdimius, o norint pajusti Afrikos įtaką, belieka pavažiuoti į pietus, kur atsivers neaprėpiama Sacharos dykuma.

„Tunisas, kaip atostogų kryptis, tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui – ir mėgstantiems aktyvų poilsį, ir svajojantiems apie ramias atostogas besimėgaujant žydra jūra ir balto smėlio paplūdimiais. Tokiems klientams pateikiame platų viešbučių spektrą, tad kiekvienas keliautojas tikrai gali rasti kelionę „pagal savo kišenę“ – nuo prabangiausių viešbučių iki ekonominės klasės variantų“, – sako „Novaturo“ atstovė.

Taip pat skaitykite:  Slidininkų rojumi tituluojami kurortai – kur žiemos atostogas lietuviai leis šiais metais

Istorinis Tunisas: nuo Kartaginos griuvėsių iki vietinių gyventojų namų urvuose

Net ir mažiau žinomi ir keliautojų dar neišnaršyti Tuniso kampeliai dvelkia istorija ir autentiškumu, tad norėdami geriau pažinti šalį, neapsiribokite vienu miestu ir pakeliaukite. 

Bene žinomiausias Tuniso istorijos etapas susijęs su kadaise klestėjusiu Kartaginos miestu, kurį po nuožmių kovų su žeme sulygino Romos imperija. Nors šiandien čia matyti tik išlikę romėnų amfiteatro, vilų, uosto, gatvių ir namų griuvėsiai, senovėje miestas buvo didžiulės imperijos sostinė. Ši lankytina vieta, prigludusi prie dabartinės Tuniso sostinės, nukelia į laikus, kai Kartagina buvo didelis bei galingas Viduržemio jūros miestas, didžiulės imperijos sostinė. Teritorijoje rasti vertingi radiniai saugomi Nacionaliniame Kartaginos muziejuje, kurį aplankyti besidomintiems istorija tiesiog būtina.

Visai šalimais įsikūręs ir nuostabaus grožio Sidi Bou Said miestelis, per kurį driekiasi akmenimis grįstos gatvelės ir mėlynomis langinėmis dažytų baltų namelių virtinė. Buvodami čia pasijusite taip, tarsi keliautumėte po graikiškąjį Santorinį – kad esate išties Tunise, išduos nebent rytietiška durų ornamentika. Miestelis įsikūręs ant kalvos šlaito, tad nuo čia atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Tuniso įlanką. Vietinėje kavinukėje, kurių čia rasite tikrai ne vieną, pasigardžiuokite tradicine mėtų arbata, o tuomet leiskitės apžiūrėti sodais apsuptus XX amžiaus Ennejma Ezzahra rūmus. Miestelis – nedidelis, tačiau tikrai žavus, tad pusdienio išvyka paliks nepamirštamus įspūdžius. 

Keliaudami po Tunisą, išvysite ne vieną į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą saugomą objektą, tad vertinantiems kultūrinį palikimą, „Novaturo“ kelionių ekspertė rekomenduoja pamatyti Romos imperijos laikus menantį El Džemo amfiteatrą. Kadaise jis talpino net 35 tūkst. žiūrovų ir tapo vienu didžiausių amfiteatrų pasaulyje. Istorikai iki šių dienų spėlioja, kodėl šioje vietoje – ne prie jūros ir ne prie upės – buvo pastatytas toks didelis teatras, tačiau iš jo dydžio galima spręsti, kad Tydros miestelyje anuomet gyveno tikrai daug žmonių. Jei keliausite į Tunisą birželio ir liepos mėnesiais, nepraleiskite įspūdingo reginio – po žvaigždėtu dangumi būtent El Džemo teatre rengiami užburiantys kameriniai koncertai.

Keliaudami į šiaurės vakarus nuo El Džemo, pasieksite Kairuaną – musulmoniškąją Tuniso pusę. Tai svarbu religinis ne tik Tuniso, bet ir viso musulmonų pasaulio centras, kurio senamiestyje viena po kitos rikiuojasi daugybė šimtmečius skaičiuojančių mečečių. Didžiausios mieste esančios mečetės statybai buvo panaudotos ir senosios romėniškos kolonos, laikiusios antikinių šventyklų sienas, tačiau Kairuane verta išvysti ir dar kai ką – būtent šis miestas garsėja pasakiško grožio tunisietiškais kilimais, primenančiais tikrus meno kūrinius. 

Taip pat skaitykite:  Kurortai Egipte ir Tunise: ko apie juos dar nežinote?

Įdomiu potyriu taps ir apsilankymas Matmatos mieste – vietiniai Tuniso gyventojai berberai čia iki šiol gyvena po žeme. Urvus primenantys namai padeda apsisaugoti nuo gana drastiškų temperatūros pokyčių, mat dienomis dykumo kaitra siekia 40 laipsnių, o vakarais temperatūra stipriai nukrinta. Egzotiškų potyrių ieškantys keliautojai tokio tipo nameliuose gali ir apsistoti.

Saulėtoji Tuniso pusė – išpuoselėti kurortai ir kerintys gamtos stebuklai

Osmanų motyvais alsiojanti keramika.

Tiems, kuriems istorinis paveldas kelionių metu mažiau aktualus, Tunisas taip pat turi ką pasiūlyti – saulėti pakrančių bei dykumų miestai pasiūlys smagias pramogas, naujas patirtis ir gastronominius atradimus.

Norintys vienoje vietoje patirti tikrą tunisietišką gyvenimo ritmą, bent vieną dieną turėtų skirti sostinės aplankymui – ji, beje, pavadinta tuo pat vardu kaip ir šalis. Apie 2 mln. gyventojų talpinanti Tuniso sostinė labai įvairialypė ir spalvinga – čia gausu siaurų ir vingiuotų gatvelių, nedidelių prekystalių ir didesnių turgaviečių. 

Apsipirkimas Tunise – absoliučiai unikali patirtis, tad pasiraitokite rankoves ir pasmailinkite liežuvį, nes tik nuo jūsų derybų meno priklausys, kiek daug sugebėsite nusiderėti. Kartais – kelis kartus, o kartais prekę įsigysite ir beveik dykai. Šalia parduotuvėlių bei daugybės maitinimo įstaigų, aišku, išvysite ir mečečių, kurių svarbiausioji – Alyvmedžio. Taip pat vertėtų aplankyti ir įspūdingo grožio Belvedere parką bei garsųjį Bardo muziejų, kuris leis visapusiškai pasinerti į krašto istoriją ir kultūrą.

Tuniso grožis skleidžiasi ir turistiniuose miesteliuose. Besidriekiantys šilto ir švelnaus smėlio paplūdimiai, žydra jūra ir beveik visada garantuota saulė bei šiluma – ar gali tai nevilioti? Kurortų, žadančių įvairaus stiliaus poilsį Tunise apstu. Keliautojų itin pamėgtame Susos kurorte gausu įvairių kavinių, yra daugybė barų ir naktinių klubų, tad po ramios paplūdimio dienos nuobodžiauti nebus kada. Truputį ramesnis Chamameto kurortas keliautojus traukia labai gražiu auksiniu paplūdimiu ir skaidria jūra. Miestui netrūksta žalumos – jame gausiai auga apelsinų ir citrinų medžiai, žaliuoja sodai ir driekiasi alyvmedžių alėjos. Norintiems pabėgti nuo didelio šurmulio vienas iš puikių pasirinkimų – Skanesas. Čia – jokių triukšmingų vakarėlių, diskotekų ir švenčių iki ryto, tik palei pakrantę nusidriekusi nedidelė viešbučių grandinė ir jūra.

Taip pat skaitykite:  „Novaturo“ atostogų nuolaidų mugė įsibėgėja: ką svarbu žinoti planuojantiems keliones?

„Tarp labiausiai keliautojų pamiltų Tuniso kurortų negali nepaminėti kontrastingojo Mahdijos miestelio. Sunku būtų rasti poilsiautoją, kuriam neįtiktų šis jaukus, bet įvairius gyventojų ir turistų poreikius suderinantis žvejų miestelis. 

Svečių šalių tyrinėtojus turėtų sudominti turėtų ir Monastyro kurortas. Jis tinkamiausias tiems, kurie nori paragauti visko po truputį – ir europietiško Tuniso, ir gilių jo tradicijų. Tad čia rasite visko: nuo kultūrinio palikimo – įspūdingiausio forto Šiaurės Afrikoje, Islamo meno muziejaus, jaukių gatvelių ir kavinukių, prašmatnių restoranų, malonaus klimato ir puikių paplūdimių iki nedidelių, kuklių bei didelių ir puikų „viskas įskaičiuota“ servisą siūlančių viešbučių“, – besidairantiems, kuriame kurorte apsistoti atostogaujant Tunise, rekomenduoja „Novaturo“ kelionių ekspertė J. Pozarickienė.

Tunisas.

Kad ir koks nuostabus būtų jūsų pasirinktas kurortinis miestelis ar viešbutis, lankantis Tunise būtų nuodėmė sėdėti tik jame ir nenuvykti iki nuostabios Sacharos dykumos, besidriekiančios net per 11 valstybių. Stebėti dykumą išties įdomu, mat ji gyva – vėjų dėka smulkus kvarcinis smėlis nuolatos keliauja ir kasdien kuria naują paveikslą. Norite pamatyti ir patirti kuo daugiau? Tuomet kartu su „Novaturo“ ekspertais leiskitės į dviejų dienų kelionę po Sacharos dykumą, kur jūsų laukia jodinėjimas kupranugariais, saulės pasitikimas Chot El Džerido druskos ežere, kelionė visureigiais į gražiausias kalnų oazes ir apsilankymas švenčiausiame Tuniso mieste – Kairuane.

Chot El Džerido ežerą bent kartą savo akimis verta išvysti net ir tiems, kurie ilgesniam laikui keliauti į dykumą neketina. Ežeras išsiskiria rausva spalva, kuri ypatingai išryškėja saulei tekant – jei norite įspūdingų nuotraukų, keliaukite į šią stebuklingą vietą anksti ryte. Sausuoju laikotarpiu ežeras visiškai nusenka ir virsta milžinišku dangaus veidrodžiu. 

Smagiai pusdienio kelionei „Novaturas“ siūlo ir iškylą laivu ar nuotaikingą afrikietišką vakarą zoologijos parke, kuriame susipažinsite su Pietų Afrikos nacionaliniais šokiais bei muzika, turėsite galimybę paskanauti vietinių patiekalų. 

Tunisietiškų kilimų audimas.

Dar vienas populiarus keliautojų traukos centras Tunise – vaizdinga Džerbos sala. Sakoma, kad joje galima pasijausti kaip Karibuose. Žydras vanduo, kiek akis užmato besidriekiantys auksinio smėlio paplūdimiai ir galimybė pabėgti nuo pasaulio kasmet privilioja vis daugiau keliautojų. 

Vis dar svarstančius, kur susiplanuoti pavasario, vasaros ar net rudens atostogas, „Novaturo“ ekspertė ragina nedvejoti – Tunisas dovanoja nepamirštamus įspūdžius ir leidžia mėgautis kokybišku poilsiu už patrauklią kainą.

spot_img

Tyrimas atskleidė: „Lidl“ prekių krepšelis ir toliau pigiausias – taip jau aštuntą mėnesį iš...

Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias tarp penkių didžiausių šalies prekybos tinklų, rodo rinkos tyrimų įmonės „SeeNext“ naujausias slapto pirkėjo tyrimas.  Birželio 4 dieną atlikta kainų analizė parodė, kad...

Internete galima rasti jūsų adresą: kaip tai ištrinti?

Neslėpkite – bent kartą tikrai esate įvedę savo vardą ir pavardę į „Google“ paieškos laukelį. Nors dažniausiu atveju rezultatuose pamatysite tik tą informaciją, kuria patys esate dalinęsi socialiniuose tinkluose ar kitose interneto platformose, kartais...

Su šiais „Rimi“ produktais pasiruošite pigų ir gardų patiekalą: nekainuos nei 2 Eur

Būna, kad šaldytuvas – pustuštis, o iki savaitės apsipirkimo dar liko pora dienų. Jei turite pakelį makaronų, pusę kopūsto, likę keletas riešutų – pigūs ir gardūs pietūs garantuoti. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė...

Utenoje atsirado dingęs vyras su vaiku

Utenoje iš namų išėjęs ir dingęs vyras su 12-kos metų berniuku atsirado. „Vyras su nepilnamečiu atsirado, daugiau informacijos apie šį įvykį neteikiame“, – Eltą ketvirtadienį informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Violeta Ginaitienė. Kaip skelbė...

Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti jų ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų jau...

Ko Joninėms reikia? Ne tik sultingų šašlykų, gaivinančių gėrimų ar traškių užkandžių – bet ir solidžių nuolaidų. Jos, priešingai nei paparčio žiedas, yra garantuotos, jeigu užsuksite į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę. Naudingomis akcijomis...

ORAI: Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija

Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, vakariniuose rajonuose vakarų, pietvakarių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daug kur lietus, vietomis smarkus, dieną daug kur trumpai palis. Vėjas...

Birželio 13-oji: vardadieniai, dienos INFO, Šv. Antanas, Šienapjūtė

Birželio 13-oji – Šv. Antanas, Šienapjūtė; Tarptautinė albinosų diena. Birželio tryliktoji, ketvirtadienis – 164-oji metų diena (ketvirtoji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 200 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Akvilina, Anta, Antanas, Antanė, Antanina,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Santechnikas paaiškino, kodėl nereikėtų pilti aliejaus į plautuvę

Ar žinote, kodėl negalima pilti aliejaus į plautuvę? Štai penkios svarbios priežastys, kodėl turėtumėte vengti šio įpročio. Visų pirma, dėl vamzdynų užsikimšimo. Riebalai ir aliejus, patekę į šaltą vandenį, sustingsta ir prilimpa prie vamzdžių sienelių....

Bendrovė ištestavo 50 elektromobilių modelių: išaiškėjo efektyviausi

Lietuvoje daugėjant vairuotojų, persėdančių į elektra varomas transporto priemones, vienas aktualiausių klausimų – kokio gamintojo elektromobilį įsigyti. Siekdamas palengvinti pasirinkimą potencialiems pirkėjams, „Latvenergo“ grupei priklausantis „Elektrum Drive“ įvertino daugiau nei 50 Baltijos šalyse parduodamų...

Gluminantis sukčių pasiūlymas socialiniuose tinkluose

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų. Tačiau neapsigaukite, tai...

Medikams kyšius dalinusiai įmonės atstovei skirta beveik 6 tūkst. eurų bauda

Gydytojus papirkinėjusiai medicinos įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės padalinio vadovei Panevėžio apylinkės teismas skyrė 5,8 tūkst. eurų baudą, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Bylos duomenimis, įmonės atstovė G. D., veikdama kartu su šios medicinos...

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau...

Išvenkite „spyruoklės“ efekto: kaip organizmą paruošti atostogoms?

Ne vienam teko susidurti su situacija, kai išvykus kruopščiai planuotų atostogų ir vos atsipalaidavus kūnas tarsi pasako „ne“: ima skaudėti raumenis, sulėtinę tempą jaučiame tam tikrą diskomfortą, „kimba“ ligos. Kineziterapeutas Artūras Čižas rekomenduoja aktyvia...

ORAI: Trečiadienį numatomi trumpi lietūs, perkūnija ir stiprūs vėjai

Trečiadienio dieną Šiaurės Vakarų Lietuvoje daug kur numatomas trumpas lietus, kai kur su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra 18–22, vakariniuose rajonuose vietomis 15–17 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio naktį kai...

Birželio 12-oji: vardadieniai, dienos INfo

Birželio 12-oji – Pasaulinė kovos prieš dirbančius vaikus diena. Birželio dvyliktoji, trečiadienis – 163-ioji metų diena (trečioji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 201 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Anupras, Dovė, Krisčius, Kristė, Kristijona,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Klaipėdoje vyrą nušovusią verslininkę siunčia už grotų: teismas skyrė itin griežtą bausmę

Klaipėdos apygardos teismas neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sutuoktinio nužudymu ir neteisėtu šaunamojo ginklo laikymu pareikšti 45 metų verslininkei. Teismas nustatė, kad R. A. šeimos namuose Klaipėdoje sutuoktiniui priklausiusiu ginklu šovė į...

Jokių antibiotikų ir užauginta Lietuvoje: „Iki“ šviežios vištienos populiarumas tik auga

Vištiena – šio sezono grilintojų favoritė. Kad patiekalas pavyktų tobulai skaniai, visa magija prasideda ne nuo marinato ar kepimo būdo, o dar parduotuvėje, renkantis mėsą. Ji turi būti šviežia, o jos kokybė kruopščiai kontroliuojama....

ORAI: Šiandien daugelyje rajonų trumpas lietus ir perkūnija

Šiandien Lietuvoje daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos. Trečiadienio naktį daug kur, dieną vietomis trumpai palis. Vėjas...

Birželio 11-oji: vardadieniai, dienos INFO

Birželio vienuoliktoji, antradienis – 162-oji metų diena (antroji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 202 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agluona, Aluona, Barnabas, Flora, Raminta, Ramintas, Tvirbutas, Tvirbutė, Tvirgeda, Tvirgedas, Tvirmantas, Tvirmantė; rytoj: Anupras,...

Astrologinė prognozė birželio 11-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien būsite linkę nerūpestingai išlaidauti, vilioti patinkančius asmenis, leistis į avantiūras. Iš tikrųjų galite patirti kažką intriguojamo. Deja, gresia ir nuostoliai, žala. Saugokite vaikus. JAUTIS. Diena gali būti rami, šeimyniška, tačiau vakare koją kiš...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235