Lapkričio 11-oji ne tik žymi Šv. Martyno dieną, laikomą viena paskutinių rudens švenčių, bet ir tapo viengungių diena, skirta tiems, kurie gyvenimo keliu eina vieni. Be to, tai – 316-oji metų diena, iki Naujųjų metų likus 50 dienų. Šią dieną horoskopai, Mėnulio ciklas ir su astrologija susijusios prognozės taip pat domina nemažą dalį žmonių. Šiame straipsnyje aptarsime šiandienos vardadienius, astrologinius ypatumus bei lapkričio 11-osios svarbius istorinius įvykius Lietuvoje.
Vardadieniai Lapkričio 11-ąją
Lapkričio 11-ąją savo vardadienius mini nemažai žmonių: Anastazija (Nastė), Dagnė, Martinjonas, Martyna, Martynas, Martys, Menas, Milvydė, Vyginta, Vygintas, Vygintė, Vygirda, Vygirdas, Vygirdė. Kiekvieno vardo kilmė ir reikšmė turi unikalią istoriją, kuri gali padėti atrasti ir sustiprinti asmeninį ryšį su savo vardu.
Lapkričio 12-ąją savo vardadienius švęs Alvė, Alvilas, Alvilė, Ašmantas, Irvaidas, Irvaidė, Irvainas, Irvainė, Irvyda, Irvydas, Kristinas, Renata, Teodoras. Tuo tarpu lapkričio 13 dieną vardadienius minės Arkadas, Arkadijus, Didakas, Eirimė, Jaurimtas, Jaurimtė, Jautra, Jautrė, Narvydas, Norvyda, Norvydas, Norvydė.
Astrologiniai ženklai ir Mėnulio fazė
Lapkričio 11 dieną Saulė yra Skorpiono ženkle, kuris pasižymi giliais jausmais, paslaptingumu ir transformacijos troškimu. Skorpionai dažnai žinomi dėl savo stiprių intuicijų, ryžtingumo bei gebėjimo rasti tiesą net ir sudėtingiausiose situacijose. Šiandien taip pat yra ketvirtoji Mėnulio priešpilnio diena, kuri skatina veiksmingus pasiruošimus bei savirealizaciją. Ši diena gali būti tinkama užbaigti pradėtus darbus ir apsispręsti dėl naujų tikslų.
Saulė teka 7 val. 41 min., o leidžiasi 16 val. 24 min., todėl lapkričio 11-oji yra 8 valandų ir 43 minučių trukmės diena.
Lapkričio 11-osios įvykiai Lietuvos istorijoje
Lapkričio 11-oji – ne tik astrologinių ženklų diena, bet ir turtinga istoriniais įvykiais, palikusiais ženklą Lietuvos istorijoje. Pateikiame kai kuriuos svarbesnius įvykius:
-
1832 m. caro valdžios įsakymu Lietuvoje lietuviški įstaigų pavadinimai buvo pakeisti į rusiškus, kas siekė rusifikuoti vietos gyventojus ir mažinti lietuvių kultūros įtaką.
-
1918 m. buvo patvirtinta pirmoji laikinoji Lietuvos Vyriausybė, vadovaujama Augustino Voldemaro. Ši data žymi svarbią nepriklausomybės įtvirtinimo pradžią.
-
1920 m. Lietuvos Steigiamasis Seimas pritarė Klaipėdos prijungimui prie Lietuvos autonomijos teisėmis. Šis įvykis buvo reikšmingas, siekiant įtvirtinti Lietuvos teritorinį vientisumą.
-
1940 m. Berlyne įkurtas Lietuvių aktyvistų frontas (LAF), kuris siekė antisovietinės veiklos organizacijos sovietų okupuotoje Lietuvoje. Jo tikslas buvo sugrąžinti Lietuvos nepriklausomybę, jeigu prasidėtų konfliktas tarp Vokietijos ir SSRS.
-
1989 m. Baltijos Tarybos posėdyje Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai nutarė nedalyvauti balsavime SSRS Aukščiausiojoje Taryboje priimant įstatymus, nukreiptus prieš respublikų suverenitetą.
-
1999 m. Seime prisiekė dešimtoji Lietuvos Vyriausybė, vadovaujama Andriaus Kubiliaus, atėjusi į valdžią ekonominių ir socialinių permainų laikotarpiu.
-
2013 m. Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis apdovanojo rašytoją Tomą Venclovą Didžiojo kryžiaus ordinu už jo pastangas stiprinti kultūrinį dialogą ir humanizmo idėjų sklaidą.
Lapkričio 11-oji – diena, turinti ir istorinės, ir astrologinės reikšmės, todėl įkvepia sustoti, permąstyti praeitį ir galbūt pasisemti naujų minčių ateičiai.