Pasaulinė mobiliųjų technologijų kompanija „Huawei“ kviečia Lietuvos studentus dalyvauti inovatyvioje tarptautinėje mokymosi programoje „Seeds for the Future“. Lapkričio 2–6 dienomis internetu vyksiančios programos organizatoriai siekia skatinti pažangą pasauliniame informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriuje, plėsti šios srities studentų akiratį apie naujausius technologinius pasiekimus ir pabrėžti nuolat augantį skaitmeninės bendruomenės bei IRT profesionalų vaidmenį.
Talentai – kertinis bet kurio verslo sektoriaus augimo ir plėtros aspektas. Verslo modelius reikšmingai pakeitęs ir klientų reikalavimų kartelę aukštyn iškėlęs IRT sektorius taip pat nėra išimtis. Intensyviai augant šio sektoriaus svarbai pasauliniu mastu, jaučiamas ir vis didesnis specialistų poreikis.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje skirtingų pakopų IRT studijas kasmet baigia apie 1,3 tūkst. studentų, tačiau sėkmingai sektoriaus plėtrai reikia gerokai daugiau – maždaug 4,4 tūkst. diplomuotų specialistų. IRT specialistai šalies darbo rinkoje sudaro apie 2 proc. visų dirbančiųjų, kai Švedijoje ir Suomijoje šis skaičius yra dvigubai didesnis ir siekia 4 proc. Prognozuojama, kad 2022 m. Lietuvoje reikės maždaug 10 tūkst. IRT specialistų, o Europoje – net 500 tūkstančių.
Visuomenės dėmesį į IRT specialistų poreikį Lietuvoje stengiasi atkreipti organizacija „Investuok Lietuvoje“, Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA), asociacija „Infobalt“, Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Būtent IRT srityje išsilavinimo siekiantiems studentams skirtas „Huawei“ projektas „Seeds for the Future“ kviečia jaunuolius pasisemti neįkainojamos patirties iš šio sektoriaus profesionalų ir įgyti naudingų žinių, kurios bus lengvai pritaikomos ne tik studijų metu, bet ir įsiliejant į darbo rinką, kylant karjeros laiptais.
Dalyvauti projekte kviečiami su IRT susijusių bakalauro bei magistro programų studentai ir doktorantai, turintys gerus anglų kalbos įgūdžius. Iš kiekvienos Baltijos šalies planuojama atrinkti po 10 studentų. Norint dalyvauti atrankoje, būtina pateikti motyvacinį laišką, kuriame atsiskleistų studentų noras prisidėti prie projekto ir turimos technologinės žinios.
Į programą nepatekę studentai taip pat neturėtų nuliūsti – jie galės rinktis iš daugybės kitų jiems aktualių kursų, dalyvauti internetu transliuojamose sesijose ir mokytis iš internetinėje platformoje patalpintų kursų.
„Dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos ir susibūrimų apribojimų Lietuvoje bei pasaulyje mokymosi programą nusprendėme vykdyti internetu. Studijų kurso atrankos kriterijus atitikę studentai galės dalyvauti sesijose visose Baltijos šalyse. Ši programa jau įgauna pagreitį – aukštojo mokslo įstaigų studentai nuo savaitės pradžios gali registruotis į atranką“, – kalba „Huawei“ komunikacijos vadovas Baltijos šalyse Mindaugas Plukys.
Penkių dienų mokymosi programą sudarys virtualios 5G technologijų, debesų kompiuterijos bei dirbtinio intelekto paskaitos. Studentai taip pat dalyvaus lyderystės kursuose, virtualiose ekskursijose, klausysis kviestinių dėstytojų iš užsienio pranešimų apie kibernetinį saugumą bei skaitmeninę transformaciją. Išlaikius baigiamuosius egzaminus studentai bus apdovanoti programos „Seeds for the Future“ sertifikatais, sulauks kitų organizatoriaus staigmenų.
„Pasaulinis lyderis teikiant naujausias IRT technologijas „Huawei“ taip pat turi tikslą edukuoti ir šviesti jaunuosius talentus. Programos „Seeds for the Future“ dėka, kompanija bendradarbiauja su geriausiais pasaulio universitetais, kurių studentai mokymų metu įgyja ne tik reikalingas teorines žinias, bet ir svarbius praktinius įgūdžius. Siekiame remti ir įkvėpti jaunuosius talentus, būsimus IRT sektoriaus lyderius Lietuvoje ir visame pasaulyje“, – teigia M. Plukys.
Skaičiuojama, kad iš viso programoje dalyvaus apie 2000 studentų iš 60 pasaulio šalių. Naujausią informaciją apie programą ir registraciją į ją galima rasti internetinėje svetainėje https://s4fbaltic.com/.
Studentų programą „Seeds for the Future“ 2008 m. pradėjo technologijų kompanija „Huawei“. Pagrindinis programos tikslas yra ugdyti kvalifikuotus IRT talentus, užmegzti santykius tarp skirtingų šalių ir kultūrų, skatinti susidomėjimą bei supratimą apie IRT sektorių, dalintis žiniomis ir patirtimi apie pasaulinę verslo aplinką, padėti studentams įgauti reikiamų žinių, leisiančių sėkmingai konkuruoti šiandieniame pasaulyje ir verslo aplinkoje.