Vilniečiai buvo pakviesti išbandyti daugiau nei 20 skirtingų Italijos, Danijos, Vokietijos, Amerikos bei Lietuvos gamintojų biuro kėdžių. Vilniaus baldų salone susirinkusių svečių dėmesį prikaustė ne tik ergonomiškos naujovės, kurias pristatė Lietuvoje viešėjęs italas Giorgio Maccatrozzo, bet ir romėnų istoriją atspindintis Koliziejaus krėslas.
Dailus dizainas gali apgauti – funkcionalumą išduos kiti dalykai
„Kasdien mes dirbame 8-9 valandas, sėdėdami atliekame daugybę darbų – rašome, kalbame telefonu ar su kolegomis. Pamirštame apie komfortą, o dar svarbiau – neatkreipiame dėmesio į tai, kaip sėdime, ar mūsų klubai yra 90 laipsnių kampu, ar stuburas yra tiesus. Neįvertinus šių svarbių dalykų, gali kentėti ne tik mūsų darbo kokybė, bet ir sveikata”, – pabrėžė italų kompanijos „Moving” atstovas G. Maccatrozzo.
Pašnekovo teigimu ergonomiškumas yra pagrindinis veiksnys, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Kėdė turi išlaikyti mūsų kūną, pusiausvyrą, kad ir kokius judesius beatliktume. Renginio metu jis pademonstravo skirtingas kėdžių funkcijas ir pabrėžė, kad iš pirmo žvilgsnio komfortiškai ir gražiai atrodanti biuro kėdė iš tiesų gali apgauti, todėl pasikliauti vien daikto išvaizda – klastinga. G. Maccatrozzo nuomone, būtina patiems išbandyti ir įvertinti visas kėdžių galimybes bei funkcijas, kurios gali išties nustebinti.
Boso kėdė – nebūtinai juoda ir klasikinė
O kokia turi būti vadovo kėdė? Klasikinė, moderni, o gal inovatyvi ir išsiskirianti? „Praėjo tie laikai, kai vadovo biuro kėdė turėjo būti juoda ir odinė. Šiandien yra įvairiausių sprendimų, kurie tinka ir drąsiam, kūrybiškam, ir klasiką mėgstančiam vadovui”, – pabrėžė „Vadasiga” direktorius Vaclovas Daukintis.
Pašnekovo teigimu, dažniausiai vadovo kabineto interjerą kuria dizaino studijos, tačiau jos vertina estetinį vaizdą, pamiršdamos vadovo darbo pobūdį, ūgį, svorį. Tai itin svarbu parenkant darbo kėdę, nes vadovo kėdė turi būti pritaikyta individualiai jam, o ne nupirkta vertinant vienintelį dalyką – kėdės išorę.
Patogumas ypač svarbus ir oro uostų bei jūrų uostų darbuotojams, kuriems įprastai tenka sėdėti daugiau nei 8 darbo valandas. Dėl šios priežasties, rekomenduojama rinktis ergonomiškas kėdes, kurios saugotų sveikatą ir užtikrintų komfortą. „Moving” kėdės 24/7 pritaikytos intensyviam darbui ir skirtos naudoti 15 metų, jei skaičiuosime 8 darbo valandas kasdien”.
Svečiams pristatytas ir italų Luxy kompanijos, kuriai kėdžių dizainą kūrė garsus lietuvių kilmės italų architektas Massimiliano Fuksas, drąsus, išskirtinis, mobilus, akustinis krėslas – naujai atgimusi antikos laikų karieta, kurios filosofija yra sukurti savo asmeninę erdvę aplinkoje, jos neatskiriant sienomis.