10.2 C
Utena
2024 / 06 / 14

Atviruko vertais vaizdais apdovanotas Tailandas – nuo naktiniais žiburiais tviskančio Bankoko iki laukinių smėlio paplūdimių

Ar jau skaitėte?

Pietryčių Azijos širdyje įsikūręs Tailandas kaip magnetas traukia turistus iš viso pasaulio ir jau yra tapęs viena populiariausių egzotinių krypčių keliautojų tarpe. Priežasčių, kodėl Tailandą atranda vis daugiau keliautojų, toli ieškoti nereikia – čia puikiai dera spalvų, skonių ir pojūčių pripildytas šurmuliuojantis didmiesčių gyvenimas ir laukinė gamta su žaliuojančiomis džiunglėmis bei dieviško grožio paplūdimiais, leidžiančiais pasijusti taip, tarsi patekote į tikrą rojų.

Šalis, apdovanota puikiu klimatu ir kontrastų įvairove 

Bankoko nacionalinis muziejus.

Kaip pasakoja didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Lina Kiljonienė, lėktuvai į už tūkstančių kilometrų nutolusį Tailandą keliautojus iš Lietuvos skraidina nuo rudens iki pat kovo mėnesio pabaigos – būtent šiuo sezono metu galima pasimėgauti tipišku atogrąžų klimatu. 

- Reklama -

Tailando teritorija nusidriekusi iš šiaurės į pietus, tad klimatas šalyje vyrauja skirtingas. Šiaurinėje dalyje jaučiami didesni temperatūrų svyravimai, o pietiniuose rajonuose klimatas švelnus. Termometro stulpelis kyla maždaug iki 30 laipsnių šilumos, dienos saulėtos ir beveik be lietaus, tad oras idealus tiek poilsiui balto smėlio paplūdimiuose, tiek kelionėms po šalį pažindinantis su nuostabia Tailando gamta ir tūkstantmečius menančia kultūra.

„Novaturo“ keliautojams siūlome atrasti dvi pietinio Tailando kryptis – potyrių ištroškusiems turistams nepamirštamą pažintį žadantį Bankoką ir nuostabiais kurortais garsėjančią Puketo salą. O tiems, kuriems atostogų metu norisi įvairovės, siūlome jungtinius poilsio turų variantus, leidžiančius vienu ypu paragauti ir vieno, ir kito“, – pasakoja L. Kiljonienė.

Bankokas – naktinio gyvenimo sostinė, išsaugojusi tūkstantmečius puoselėtą kultūrą 

Besileidžianti saulė nudažo dangų gražiausiomis spalvomis.

Neretai Bankokas yra tiesiog tarpinė stotelė keliaujant į kitus Tailando regionus, tačiau net jeigu atostogas ketinate praleisti viename iš nuostabių Tailando kurortų, skirti bent kelias dienas sostinei ir pajausti neįtikėtiną jos atmosferą tikrai verta. Vos žengus iš lėktuvo pirmiausia jus pasitiks atogrąžoms būdinga drėgna kaitra, o tuomet apsvaigins šurmuliuojanti miesto didybė, kurioje telpa viskas – ir niekada nemiegančios naktiniais žiburiais nutviekstos gatvės su daugybe viešbučių, barų bei netikėčiausių pramogų, ir puošniosios šventyklos, budizmą garbinantys paminklai bei žadą atimanti gamta.

„Supantys kontrastai prie azijietiškos kultūros ir gyvenimo būdo nepratusius keliautojus neretai stebina, tačiau tuo Bankokas ir žavus – prie prabangių dangoraižių ir verslo rajonų čia šliejasi senieji sostinės kvartalai su tradiciniais turgais ir galvą apsukančiu gatvės maistu, visur zujantys tuk tuk’ai, motoroleriai ir automobiliai kuria megapoliams būdingą chaosą, kuriam atsvara tampa žaliuojantys parkai ir ramybe dvelkiančios Bankoko šventyklos su maldomis ir šimtmečius skaičiuojančiais ritualais“, – pasakoja „Novaturo“ atstovė Lina Kiljonienė.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  „Novaturas“ pristato kitos vasaros programą ir naujienas: skraidins į Kiprą, Maljorką, o iš viso siūlys 19 patrauklių krypčių

Lankytinų objektų šiame mieste nepritrūktų nei savaitei, nei dviem, tačiau jei sostinėje ketinate praleisti ribotą laiką, iš karto nerkite ten, kur slepiasi tikrieji Bankoko lobiai – į sostinės širdimi vadinamą Ratanakosin rajoną.

Phi Phi Le salos paplūdimys.

Atvykę čia iš tolo pamatysite Didžiųjų rūmų kompleksą – kadaise buvusią Siamo karalystės vadovų rezidenciją, pastatytą dar 1782 m. Itin puošnus ir ypatingų meninių įgūdžių pareikalavęs kompleksas sudarytas iš trijų dalių – išorinių, centrinių ir vidinių rūmų, kuriuose karaliavo beveik vien moterys. Komplekse stovi žymioji Smaragdinio Budos šventykla Wat Phra Kaew, kurios centre – XIV a. sukurta nedidukė žalio mineralo Budos su auksiniais drabužiais statula. Tai viena švenčiausių Tailando vietų, todėl būtina kūną kuo labiau paslėpti po drabužiais, norint patekti į šventyklą.

Visai šalimais, tiesiai prieš Didžiųjų rūmų kompleksą, pamatysite Vat Arun šventyklą su 79 m aukščio masyvia centrine pagoda Phra Prang, kurią supa keturios mažesnės – po vieną ties kiekvienu kampu. Nors šventykla vadinama Aušros vardu, visas jos grožis geriausiai atsiskleidžia vėlyvą popietę, kuomet besileidžianti saulė nudažo už šventyklos plytintį dangų raudona spalva. 

Vaikštinėdami po Ratanakosin rajoną, nepraleiskite galimybės užsukti ir į vieną didžiausių ir seniausių Bankoko šventyklų Vat Po – ji pavadinta pagal Indijoje esantį vienuolyną, kuriame gyvas Buda laukė nušvitimo, sėdėdamas po didžiuliu figos medžiu. Panašus ilgaamžis medis auga ir čia, tačiau bene didžiausią įspūdį šventykloje palieka paauksuota Budos, žengiančio į Nirvaną, statula.

Norėdami pajusti visai kitokią atmosferą, nerkite į naktinį Bankoko gyvenimą. Nuo sutemų iki vidurnakčio veikiantys Bankoko turgūs kuria absoliučiai unikalią patirtį, tad iš daugybės jų raskite laiko aplankyti bent vieną. Įprastai kiekvienas turgus turi pagrindinę savo tematiką – vienur pardavinėjami vintažiniai dalykėliai ir meno kūriniai, kitur – suvenyrai, drabužiai ar švieži maisto produktai. Jei jūsų tikslas – ne apsipirkti, o pasisemti naujų patirčių, užsukite į vieną iš plaukiojančių turgų – Wat San Chao sulaukia bene daugiausiai lankytojų, tad nors kainos čia orientuotos būtent į turistus, tai bus tikrai įdomi patirtis.

Bent akies krašteliu dažnam smalsu žvilgtelėti ir į Bankoko raudonųjų žibintų kvartalus, saulei nusileidus keliautojus viliojančius į neoninėmis švieslentėmis iš tolo šviečiančius go-go barus. Jei tokios pramogos ne visai jūsų skoniui, tuomet keliaukite į moderniuosius sostinės rajonus – ant dangoraižių įsikūrę barai, kurie jau tapę naktinio Bankoko gyvenimo vizitine kortele, lankytojų laukia ištisą parą.

Pukete yra apie 40 paplūdimių.

Prabangiuose ant stogo įsikūrusiuose baruose ir restoranuose galima pasimėgauti į žiburiais nutviekstą miestą atsiveriančiais vaizdais, puikia muzika ir kokteiliais, o iš populiariausių dangoraižių nusileidę į apačią įprastai rasite išsirikiavusius gatvės maisto prekeivius, siūlančius tikrai gardžius tradicinius azijietiškus patiekalus. Matyt, šis vaizdas geriausiai ir apibūdina kontrastingąjį Bankoką – miestą, kuriame paprastumas ir prabanga yra visada šalia.

Taip pat skaitykite:  Kelionė į Egiptą su vaikais vasarą: tinklaraščio „Cukrinis avinėlis“ autorė dalijasi svarbiausiais patarimais

Smėlėtų paplūdimių ieškančių, tačiau nutolti nuo Bankoko nenorinčių turistų vos už poros valandų kelio laukia bene gyvybingiausias šalies kurortas – Pataja. Rytinėje Tailando įlankos pakrantėje įsikūrusio miesto vietoje dar prieš kelis dešimtmečius buvo tik nedidelis žvejų kaimelis. Šiandien tai atostogautojų ir linksmybių mėgėjų meka. Jame nepamirštamą poilsį ras ir paplūdimių, ir naktinio gyvenimo ieškantys turistai, mat puikiai išvystytas kurortas tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam.

Patajoje dieną praleidus paplūdimyje, vakare priimta traukti į Walking Street – kurorto naktinio gyvenimo centrą. Tačiau kurortas garsėja anaiptol ne tik pramogų gausa – nutolę kiek toliau nuo centro, atrasite visai kitokį kurorto veidą, su tropinių augalų parkais, tyvuliuojančiais ežerais ir atokesniais ramybės kampeliais. 

„Viešbučių pasirinkimas šiame kurorte išties gaus, tad rinkdamiesi pagalvokite, apie kokį poilsį svajojate – niekada nemiegančiame Patajos kurorto centre viešbučius rekomenduojame tikriems linksmybių mėgėjams, o ramaus poilsio geriau ieškokite Patajos pakraštyje esančiuose rajonuose. Šie viešbučiai įprastai yra įsikūrę parko zonose, turi išpuoselėtas dideles teritorijas ir nėra nutolę nuo smėlio paplūdimių“, – pataria „Novaturo“ atstovė.

Puketas – sala, apsupta tikrosios Tailando egzotikos 

Tailandietiškas maistas.

Skaidrus, šiltas ir maudytis viliojantis Andamanų jūros vanduo, stačios uolos ir vešli augmenija – kur bepasisuksite, Puketo saloje atviruko vertų vaizdų tikrai nepritrūksite, tad jei svajojate būtent apie tokias atostogas, skrisdami į Tailandą rinkitės šią kryptį.

„Didžiausia Tailando sala ne veltui populiariausia šalies turistų lankoma vieta. Joje pilna viešbučių, nuostabių paplūdimių ir įvairiausių pramogų. O norintys išvysti Tailando egzotiką, iš salos patogiai gali nukeliauti ir į kitas, mažesnes saleles“, – pasakoja L. Kiljonienė.

Skaičiuojama, kad Pukete yra apie 40 paplūdimių – vieni iš jų labai ramūs ir puikiai tiks ieškantiems privatumo, kiti jau atrasti turistų ir visuomet pilni gyvybės bei šurmulio. Patong – bene populiariausias ir daugiausia pramogų galintis pasiūlyti paplūdimys, tad jeigu poilsį derinsite su aktyviomis veiklomis, būtinai jame apsilankykite. O ieškantiems ramesnio, privatesnio ir poilsiautojų šurmulio neperpildyto varianto, verta keliauti į šiaurinę salos dalį. 

Tarp aktyvių veiklų Puketo saloje bene populiariausias – nardymas. Salą skalaujanti Adamanų jūra yra labai skaidri, tad slepia išties nepaprastą povandeninį pasaulį. Hin Daeng (Raudonos uolos) ir Hin Mouang (Purpurinės uolos) koraliniai rifai turėtų būti kiekvieno nardytojo pasaulio vietų dešimtuke.

Taip pat skaitykite:  Papasakojo, kodėl verta rinktis Egiptą atostogoms su šeima: vaikai tikrai nesiskųs, kad nėra ką veikti

Jei jau atvykote į Puketą, verta pamatyti ir jį supančias nuostabaus grožio mažesnes saleles – kiekviena iš jų skirtinga ir savaip unikali, o jas lengvai pasieksite motorinėmis valtimis arba kanojomis. Tačiau čia nepamirškite savo derybinių įgūdžių – turistus plukdantys vietiniai gyventojai linkę gerokai nuleisti kainas, jei tik įdėsite šiek tiek pastangų. Tarp populiariausių aplinkinių salų – Džeimso Bondo sala, Phi Phi Don ir Phi Phi Le. Jei norite atrasti tikrąjį Tailando gamtos grožį, keliaukite į šalia didžiausios Tailando salos Puketo esančią Kokosų salą. Jos laukiniai paplūdimiai nepaliesti civilizacijos, o ir visa sala kol kas išvengė modernaus gyvenimo įtakos, tad skubėkite, kol dar yra likę unikalių rojaus kampelių.

Nuostabius potyrius gamtos mylėtojams padovanos ir išvyka į atogrąžų sodą. Vos už 20 km nuo Patajos, Nong Nooch kaime įkurtas atogrąžų sodas – vienas pačių didžiausių Tailando, o galbūt ir viso pasaulio sodų. Sodas dar kitaip vadinamas orchidėjų parku. Jame sukaupta įspūdinga orchidėjų ir kaktusų kolekcija, veša palmių giraitė. Jei norite pamatyti autentiškesnę Puketo pusę, aplankykite nedidelį Ravai kaimelį pietrytinėje salos dalyje. Čia gyvenantys vietiniai tajai išsaugojo senuosius papročius ir tradicijas, tačiau turistus bene labiausiai vilioja galimybė paskanauti žvejų ką tik pagautos žuvies bei jūros gėrybių, mėgaujantis kokosų palmių ir žydro vandens vaizdais.

Atvykus į Puketą, verta skirti laiko susipažinti ir su pačios salos istorija, aplankyti gražiausias bei įdomiausias Puketo salos lankytinas vietas: Karon apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į tris paplūdimius, Didžiosios Budos statulą su 360 laipsnių Puketo salos vaizdais ir Wat Chalong šventyklų kompleksą – vietiniai tajai tiki, kad šventykloje galima patirti gydančius stebuklus.

„Jei norisi daugiau sužinoti apie šalies kultūrą, būtina pavaikštinėti Puketo senamiestyje – istoriniame portugalų kolonijinio stiliaus mieste, kuriame daug budistų ir kinų šventyklų, išpuoselėtų alėjų pasivaikščiojimams. Čia rasite ne tik puikių restoranų ir naktinių barų, bet ir naktinį Puketo turgų, kuriame galima įsigyti šviežių maisto produktų ir paragauti gatvės maisto, kurį vietiniai gamina čia pat, gatvėje. O po įspūdžių kupinos dienos leiskite sau pasimėgauti SPA malonumais – masažo salonus Pukete galima rasti kone ant kiekvieno kampo ir garsėja jie ne tik kokybe, bet ir puikiomis kainomis“, – sako L. Kiljonienė, „Novaturo“ atstovė.

spot_img

Tyrimas atskleidė: „Lidl“ prekių krepšelis ir toliau pigiausias – taip jau aštuntą mėnesį iš...

Žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias tarp penkių didžiausių šalies prekybos tinklų, rodo rinkos tyrimų įmonės „SeeNext“ naujausias slapto pirkėjo tyrimas.  Birželio 4 dieną atlikta kainų analizė parodė, kad...

Internete galima rasti jūsų adresą: kaip tai ištrinti?

Neslėpkite – bent kartą tikrai esate įvedę savo vardą ir pavardę į „Google“ paieškos laukelį. Nors dažniausiu atveju rezultatuose pamatysite tik tą informaciją, kuria patys esate dalinęsi socialiniuose tinkluose ar kitose interneto platformose, kartais...

Su šiais „Rimi“ produktais pasiruošite pigų ir gardų patiekalą: nekainuos nei 2 Eur

Būna, kad šaldytuvas – pustuštis, o iki savaitės apsipirkimo dar liko pora dienų. Jei turite pakelį makaronų, pusę kopūsto, likę keletas riešutų – pigūs ir gardūs pietūs garantuoti. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė...

Utenoje atsirado dingęs vyras su vaiku

Utenoje iš namų išėjęs ir dingęs vyras su 12-kos metų berniuku atsirado. „Vyras su nepilnamečiu atsirado, daugiau informacijos apie šį įvykį neteikiame“, – Eltą ketvirtadienį informavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Violeta Ginaitienė. Kaip skelbė...

Nuolaidos – ne paparčio žiedas, vargti jų ieškant nereikės: „Iki“ su gausybe akcijų jau...

Ko Joninėms reikia? Ne tik sultingų šašlykų, gaivinančių gėrimų ar traškių užkandžių – bet ir solidžių nuolaidų. Jos, priešingai nei paparčio žiedas, yra garantuotos, jeigu užsuksite į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę. Naudingomis akcijomis...

ORAI: Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija

Ketvirtadienio dieną vietomis numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, vakariniuose rajonuose vakarų, pietvakarių, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos. Penktadienio naktį daug kur lietus, vietomis smarkus, dieną daug kur trumpai palis. Vėjas...

Birželio 13-oji: vardadieniai, dienos INFO, Šv. Antanas, Šienapjūtė

Birželio 13-oji – Šv. Antanas, Šienapjūtė; Tarptautinė albinosų diena. Birželio tryliktoji, ketvirtadienis – 164-oji metų diena (ketvirtoji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 200 dienų. Savo vardadienius šiandien švenčia Akvilina, Anta, Antanas, Antanė, Antanina,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Santechnikas paaiškino, kodėl nereikėtų pilti aliejaus į plautuvę

Ar žinote, kodėl negalima pilti aliejaus į plautuvę? Štai penkios svarbios priežastys, kodėl turėtumėte vengti šio įpročio. Visų pirma, dėl vamzdynų užsikimšimo. Riebalai ir aliejus, patekę į šaltą vandenį, sustingsta ir prilimpa prie vamzdžių sienelių....

Bendrovė ištestavo 50 elektromobilių modelių: išaiškėjo efektyviausi

Lietuvoje daugėjant vairuotojų, persėdančių į elektra varomas transporto priemones, vienas aktualiausių klausimų – kokio gamintojo elektromobilį įsigyti. Siekdamas palengvinti pasirinkimą potencialiems pirkėjams, „Latvenergo“ grupei priklausantis „Elektrum Drive“ įvertino daugiau nei 50 Baltijos šalyse parduodamų...

Gluminantis sukčių pasiūlymas socialiniuose tinkluose

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų. Tačiau neapsigaukite, tai...

Medikams kyšius dalinusiai įmonės atstovei skirta beveik 6 tūkst. eurų bauda

Gydytojus papirkinėjusiai medicinos įranga ir priemonėmis prekiaujančios įmonės padalinio vadovei Panevėžio apylinkės teismas skyrė 5,8 tūkst. eurų baudą, trečiadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Bylos duomenimis, įmonės atstovė G. D., veikdama kartu su šios medicinos...

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau...

Išvenkite „spyruoklės“ efekto: kaip organizmą paruošti atostogoms?

Ne vienam teko susidurti su situacija, kai išvykus kruopščiai planuotų atostogų ir vos atsipalaidavus kūnas tarsi pasako „ne“: ima skaudėti raumenis, sulėtinę tempą jaučiame tam tikrą diskomfortą, „kimba“ ligos. Kineziterapeutas Artūras Čižas rekomenduoja aktyvia...

ORAI: Trečiadienį numatomi trumpi lietūs, perkūnija ir stiprūs vėjai

Trečiadienio dieną Šiaurės Vakarų Lietuvoje daug kur numatomas trumpas lietus, kai kur su perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra 18–22, vakariniuose rajonuose vietomis 15–17 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio naktį kai...

Birželio 12-oji: vardadieniai, dienos INfo

Birželio 12-oji – Pasaulinė kovos prieš dirbančius vaikus diena. Birželio dvyliktoji, trečiadienis – 163-ioji metų diena (trečioji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 201 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Anupras, Dovė, Krisčius, Kristė, Kristijona,...

Astrologinė prognozė birželio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali kilti minčių apie darbo keitimą, sveikatos atstatymą. Pravartu elgtis ir dirbti taip, kad netektų gailėtis pernelyg uždelsus ar neįvertinus savo galimybių. JAUTIS. Regis, diena padovanos spalvingų emocijų. Gali būti ir romantikos, ir dramų....

Klaipėdoje vyrą nušovusią verslininkę siunčia už grotų: teismas skyrė itin griežtą bausmę

Klaipėdos apygardos teismas neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai sutuoktinio nužudymu ir neteisėtu šaunamojo ginklo laikymu pareikšti 45 metų verslininkei. Teismas nustatė, kad R. A. šeimos namuose Klaipėdoje sutuoktiniui priklausiusiu ginklu šovė į...

Jokių antibiotikų ir užauginta Lietuvoje: „Iki“ šviežios vištienos populiarumas tik auga

Vištiena – šio sezono grilintojų favoritė. Kad patiekalas pavyktų tobulai skaniai, visa magija prasideda ne nuo marinato ar kepimo būdo, o dar parduotuvėje, renkantis mėsą. Ji turi būti šviežia, o jos kokybė kruopščiai kontroliuojama....

ORAI: Šiandien daugelyje rajonų trumpas lietus ir perkūnija

Šiandien Lietuvoje daugelyje rajonų trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, pajūryje 17–19 laipsnių šilumos. Trečiadienio naktį daug kur, dieną vietomis trumpai palis. Vėjas...

Birželio 11-oji: vardadieniai, dienos INFO

Birželio vienuoliktoji, antradienis – 162-oji metų diena (antroji 24-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 202 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agluona, Aluona, Barnabas, Flora, Raminta, Ramintas, Tvirbutas, Tvirbutė, Tvirgeda, Tvirgedas, Tvirmantas, Tvirmantė; rytoj: Anupras,...

Astrologinė prognozė birželio 11-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien būsite linkę nerūpestingai išlaidauti, vilioti patinkančius asmenis, leistis į avantiūras. Iš tikrųjų galite patirti kažką intriguojamo. Deja, gresia ir nuostoliai, žala. Saugokite vaikus. JAUTIS. Diena gali būti rami, šeimyniška, tačiau vakare koją kiš...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235