15.1 C
Utena
2023 / 09 / 30

Atskleidė, kokios odos problemos lietuvius kamuoja dažniausiai

Ar jau skaitėte?

Įsivyravus šaltiems orams odos ir plaukų priežiūra gali tapti iššūkiu siekiant išlaikyti geriausią jų būklę. Neretai vadovaujamasi bendromis, visuotinai žinomomis „taisyklėmis“, tinkamai neįvertinus individualių savo kūno poreikių. Ekspertė Ramunė Uosienė pastebi – išvengus kelių dažnų klaidų, rūpinimasis oda ir plaukais taps paprastesnis.

Atšalus orams griebiamasi maitinančių kremų

Dažniausia odos priežiūros klaida šaltuoju metų laikotarpiu, anot BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertės Ramunės Uosienės – vos tik atšalus orams griebiamasi maitinančio kremo. Specialistė sako, kad ne visais atvejais toks žingsnis yra tinkamiausias. R. Uosienė perspėja, kad prieš pradedant naudoti maitinantį kremą, visų pirma reikėtų įsivertinti savo odos tipą, atsižvelgti į odos problemas.

- Reklama -

„Dažna kiekvieno daroma klaida – odos sausumas maišomas su odos dehidratacija. Jeigu oda dienos metu pradeda blizgėti, atsiranda spuogelių, jaučiamas odos tempimas – odai trūksta drėgmės. Ji yra mišri, bet dehidratavusi. Jeigu oda yra visiškai lygi, niekada neatsiranda jokio blizgesio, ji yra plona ir jaučiamas sausumas – tokia oda išties yra sausa. Šis odos tipas labai dažnai būdingas brandesnio amžiaus žmonėms“, – pasakoja pašnekovė.

Lietuvoje dažniausiais pasitaikantis odos tipas – mišri oda. Tad mišrios odos savininkams arba kovojantiems su akne ekspertė pataria laikytis toliau nuo maitinančių kremų – jie gali paskatinti odos blizgėjimą bei naujų spuogų atsiradimą.

„Mišrios, į spuogus linkusios odos savininkams labai svarbu įsivertinti savo dienos rutiną ir tuomet nuspręsti, ar kremas tikrai reikalingas. Jei visą dieną praleidžiame ofise, studijose, iš taško į tašką judame automobiliu – pakaks naudoti įprastą drėkinantį veido kremą“, – įžvelgia ekspertė.

Maitinantį kremą R. Uosienė rekomenduotų tik tokiais atvejais, kai planuojama ilgą laiką praleisti šaltame ore, kadangi kremas padeda apsaugoti odą nuo žvarbos. Visgi riebiaodžiams labai svarbu prisiminti – vos tik grįžus namo kremą reikėtų nusiplauti.

- Reklama -

Pamirštama rūpintis viso kūno oda

Kalbant apie kitas odos zonas – viso kūno odą, rankas – beveik kiekvieno oda yra linkusi sausėti, ypač šaltuoju laikotarpiu. Pirmiausiai gali būti pajuntamas blauzdų sausėjimas, tad rudenį ir žiemą BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė rekomenduotų rinktis riebesnius kremus – viso kūno odai jie tikrai nepakenks.

„Dažniausiai riebių kremų vengiama, nes jie sunkiau susigeria į kūno odą. Visgi kosmetikai tobulėjant tikrai galime atrasti riebesnių kremų, kurie susigeria lengvai. Puikiu pasirinkimu gali tapti kremai, sudėtyje turintys taukmedžio sviesto, šlapalo, omega 3-6-9 rūgščių. Kiekvienas gali pasirinkti pagal savo poreikius. Svarbiausia, kad naudojamas kremas turėtų kokių nors drėkinamųjų medžiagų“, – komentuoja R. Uosienė.

Susiduriantiems su rankų odos sausėjimu, pravers barjeriniai kremai, sukuriantys nematomą apsauginę plėvelę ant rankų. Dažniau plaunant rankas, šie kremai taip greitai nenusiplaus. Šaltuoju laikotarpiu susiduriantiems su rankų įtrūkimais, atsirandančiomis žaizdelėmis, ekspertė pataria rinktis atstatomuosius, vadinamuosius „cica“ kremus.

„Atstatomieji kremai padeda atkurti odą, skatina žaizdelių gijimą ir sukuria barjerinį sluoksnį. Visais atvejais rankų odą geriau apsaugoti pavyks nepamirštant dėvėti pirštines.

Visgi susiduriama ir su tokiais atvejais, kai nė vieni kremai nepadeda pasiekti norimo rezultato. Tuomet geriausiai gali pagelbėti riebaus kremo ir specialių pirštinių naudojimas nakties metu. Pasitepę kremu ir naudodami vaistinėse specialiais parduodamas arba paprasčiausiai bet kokias turimas medvilnines pirštines, galime tikrai stipriai drėgme aprūpinti rankas“, – patarimais dalijasi specialistė.

R. Uosienė priduria, kad išties besirūpinantieji savo rankų oda, rimtesnių problemų neturinčias rankas gali išgydyti tokiais paprastais būdais.

Praleidžiami plaukų rutinos žingsniai

Dar vienas šaltojo sezono iššūkis – susėjantys ir įsielektrinantys plaukai. R. Uosienė pirmiausia pastebi, kad labai svarbu atskirti galvos odos sausumą ir plaukų sausumą. Galvos sausumą atpažįstame iš kelių požymių – atsiradusios pleiskanos, niežulys arba diskomfortas.

„Niežulys, atsiradusios raudonos dėmės gali signalizuoti apie tam tikras galvos ligas, kurios turėtų būti gydomos konsultuojantis su dermatologu ir naudojant gydomuosius šampūnus ar kitokias įtrinamas priemones. Visgi, jei galvos oda neturi pleiskanų, spuogų ar kitokių pakitimų ir vis tiek jaučiame sausumą – atsižvelgdami į savo galvos odos būklę turėtume pasirinkti tinkamiausią šampūną“, – atkreipia dėmesį BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė.

Dažnesniu galvos skausmu šaltuoju laikotarpiu tampa nepaklusnūs ir sausėjantys plaukai. Tad specialistė rekomenduotų peržiūrėti savo plaukų priežiūros rutiną ir būtinai įsivesti keletą papildomų žingsnių.

„Plaukų kondicionierių, tikriausiai, naudojame kiekvienas – kondicionierius ne tik drėkina plauką, bet ir palengvina jo iššukavimą. Visgi dar vienu rutinos žingsniu turėtų tapti plaukų kaukės naudojimas. Ja plaukus palepinti reikėtų bent jau savaitgaliais, kadangi jos poveikis netgi dar intensyvesnis nei naudojamų kondicionierių. Dar vienu puikiu plaukų lepinimo ritualu gali tapti aliejų naudojimas. Kai turime daugiau laiko, prieš plaukų plovimą jų galiukus galime patepti aliejumi, palaikyti, o vėliau pereiti prie galvos plovimo rutinos“, – dalijasi R. Uosienė.

Kovoje su sausėjančiais, nepaklusniais plaukais ekspertė išskiria ir nenuplaunamų plaukų priežiūros priemonių svarbą. Visgi pašnekovė pastebi, kad linkusieji pagudrauti – pavyzdžiui, naudoti tik nenuplaunamą priemonę, bet nenaudoti kondicionieriaus – norimų rezultatų nepasieks, tad kiekvienas individualios rutinos žingsnis yra svarbus.

Nesilaikoma rutinos

Siekiant turėti išpuoselėtus plaukus ir odą, ne mažiau svarbu jais rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė pirmiausia atkreipia dėmesį į subalansuotos mitybos svarbą. Visgi grožio puoselėjimui iš vidaus R. Uosienė išskiria ir kelis svarbiausius elementus, padedančius papildyti mitybą odai ir plaukams naudingomis medžiagomis.

„Visų pirma galėčiau išskirti geriamus kolageno papildus. Jų poveikis organizmui gerai žinomas ir nemažai ištirtas. Su kolagenu galime vienu šūviu nušauti du zuikius – pagerinti sąnarių ir odos būklę. Kolagenas yra baltymas, kuris natūraliai gaminasi organizme, tačiau senstant gaminama vis mažiau ir jo pradeda trūkti.

Kolagenas būna dviejų tipų – gyvulinės ir jūrinės kilmės. Iš esmės jų veiksmingumas ir įsisavinimas nesiskiria – kiekvienas pasirenka pagal save, kurį tipą maloniau vartoti. Rekomenduojama kolageno paros norma nėra žinoma, tačiau jaunesniems žmonėms pakaktų 2500 mg, brandesnio amžiaus moterims paros norma gali siekti iki 10000 ar net 12000 mg“, – apžvelgia pašnekovė.

R. Uosienė išskiria ir kelis kitus grožį puoselėjančius papildus – antioksidantai ir geriamoji hialurono rūgštis. Hialurono rūgštis, pasak pašnekovės, yra mažiau ištirta nei kolagenas, tačiau gerdami jos papildus tikrai nepakenksime savo organizmui. Kolagenas padeda stangrinti odą, o hialuronas – drėkina organizmą iš vidaus. Tiesa, vartojant hialurono rūgštį reikėtų suvartoti ir daugiau skysčių. Taip pat minėtieji antioksidantai – ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir stabdo senėjimo procesus. Visgi specialistė atkreipia dėmesį ir į kitų vitaminų bei mineralų vartojimą kasdienoje.

„Bet kuriam žmogui, šaltuoju metu atėjusiam į vaistinę teirautis apie maisto papildus, tikrai būtiniausiai rekomenduotume žuvų taukus, vitaminą A, E, C ir D ir antioksidantus. Slenkant plaukams, svyruojant nuotaikoms, jaučiant nuovargį, pirmiausiai turėtume susimąstyti dėl vitamino D trūkumo. Lietuvoje jo trūksta beveik visiems“, – dalijasi R. Uosienė.

Visgi ekspertė pastebi, kad labai dažnais atvejais, tiek vartodami įvairius papildus, tiek ir naudodami odos ar plaukų priežiūros priemones, neretas tikisi greitai matomo efekto. R. Uosienė atkreipia dėmesį, kad efektas gali būti jaučiamas tik reguliariai laikantis tam tikrų rutinų. Dažniausiai maisto papildų kursas būna trys mėnesiai. Pirmasis efektas gali būti jaučiamas po vieno mėnesio reguliaraus papildų vartojimo. Su grožio priemonėmis – pirmųjų rezultatų taip pat nereikėtų tikėtis vos po vieno naudojimo, jų laukimas gali užtrukti iki kelių mėnesių.

Kviečia atlikti odos ir plaukų tyrimus vaistinėse

Siekiant pasirinkti tinkamiausias veido ir plaukų priežiūros priemones šaltajam sezonui, pagelbėti gali vaistinėse atliekami veido odos būklės ir galvos odos bei plauko būklės įvertinimai. Apsilankyti ir atlikti įvertinimus vaistinėse pavyks kiekvienam patogiu metu. Norintiesiems tereikia užsiregistruoti telefonu arba internetu.

Atliekant veido odos būklės tyrimą nustatomas individualus veido odos tipas, papasakojama apie taisyklingą veido priežiūrą, parenkami tinkamiausi odos priežiūros produktai. Pasitelkiant profesionalią įrangą ir atliekant galvos odos bei plauko būklės įvertinimą galvos oda ir plaukai matomi padidinus juos iki 400 kartų. Įvertinimo metu gali būti pastebimos pleiskanos, užsikimšusios galvos odos poros, kitokie pakitimai.

„Tamro Baltics“ yra viena iš pirmaujančių farmacijos mažmeninės prekybos įmonių Baltijos regione, vykdanti veiklą per 236 BENU vaistines Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. BENU vaistinių klientai gali rinktis iš plataus nuosavų prekių ženklų produktų asortimento, taip pat pasinaudoti plačiu papildomų vaistinės teikiamų paslaugų spektru. BENU dirbantys specialistai savo lankytojus aptarnauja rūpestingai ir kvalifikuotai, teikia profesionalias konsultacijas sveikatos klausimais.

Gintarė Dragūnaitė
Kūrybos ir skaitmeninės medijos projektų vadovė

spot_img

Su seksualinio smurto aukomis dirbantys specialistai susivienijo – kuriamas Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą...

Smurtas vis dar išlieka viena opiausių mūsų visuomenės problemų. Lietuvoje egzistuoja labai daug ir įvairių smurto rūšių. Viena jų – seksualinė prievarta. Su nukentėjusiais nuo seksualinio smurto daugelį metų dirbančios nevyriausybinės organizacijos bei jų...

„Iki“ pataria: 8 taisyklės, kad rankšluosčiai būtų ne tik švarūs, bet ir ypač purūs...

Pastebėjote, kad laikui bėgant rankšluosčiai jau nebėra tokie minkšti ir purūs? Galbūt net nėra malonu juos liesti, o pluoštas tapo šiurkštus? Dar nebūtina jų nurašyti – padėtį pataisyti galite teisingai juos skalbiant. Pasak Vaidos...

Spalio 10-ąją Lietuva nušvis žaliai – skelbiama akcija „Žalia šviesa gyvenimui“

Nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ kviečia kartu paminėti spalio 10-ąją – Pasaulinę psichinės sveikatos dieną – ir rengia akciją „Žalia šviesa gyvenimui“. Ja norima atkreipti dėmesį į jaunų žmonių psichinę bei emocinę sveikatą. Vis dar...

„Dievų vaisius“, bet nekainuoja nė euro: paaiškino, ar reikia lupti persimoną ir kaip jį...

Azijoje „dievų vaisiumi“ vadinami persimonai – sveiki, nebrangūs ir be galo skanūs, galintys net gelbėti nuo noro smaližiauti saldumynais. Jau ne vieną rudens sezoną kartu su obuoliais, kriaušėmis, slyvomis, vynuogėmis persimonai tampa įprasta ir...

„Rimi“ pirkėjai saugojo gamtą ir sutaupė apie 5 mln eurų: prekių krepšelyje vis dažniau...

Kasmet rugsėjo 29 d. minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena. Maisto švaistymas yra viena opiausių globalaus pasaulio problemų, prisidedanti prie pasaulinio bado augimo, vertingų išteklių eikvojimo bei dar didesnės žalos, daromos aplinkai. 2021...

Prinokusį melioną išsirinkti bus vieni niekai – tereikia įvertinti 4 dalykus

Saldus ir sultingas melionas – tikras džiaugsmas skonio receptoriams. Tačiau renkantis, laikant namuose ir ragaujant šiuos vaisius pravers atidumas. Prekybos tinklo „Iki“ žinovai pasidalijo keletu patarimų, kaip kaskart išsirinkti prinokusį melioną ir su kuo...

ORAI: Penktadienio dieną nelis

Penktadienio dieną nelis. Vėjas pietinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra 22–27 laipsniai šilumos. Šeštadienį daug kur trumpai palis. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, 6–11 m/s, dieną vakarinių krypčių, 8–13 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 12–17,...

Horoskopai rugsėjo 29 dienai

AVINASGalia, kurią dabar laikote rankose - lyg dviašmenis kalavijas. Viena vertus, tai jūsų sėkmės laidas, kita vertus, gali būti žlugimo pradžia. Viskas priklausys nuo jūsų sprendimų. Saugokitės trumparegių karštakošių ir kvailo varžymosi. JAUTISJums reikia pasitarti...

Gydytoja paaiškina: kodėl neverta vengti plaukų priežiūros priemonių su parabenais ar sulfatais?

Vasara, mūsų džiaugsmui, prasitęsė ir pirmąjį rudens mėnesį, bet jei odą jau įpratome saugoti nuo saulės, tai plaukai keletą mėnesių turėjo ištverti ir karštus jos spindulius, ir sūrų jūros vandenį. Gydytoja dermatovenerologė – trichologė...

Patirkite Jordaniją: nakvynė dykumoje, žemiausia vieta žemėje, unikali virtuvė ir istorinės vietos 

Jordanija – puiki vieta pažinti Artimuosius Rytus, o į keliones patirtis leistis rudenį ir žiemą bene geriausias laikas. Šlovinga senovės architektūra, ypatinga miestų atmosfera, giluminis nardymas, gardus vietinis maistas, įspūdingos šventos vietos, Raudonoji ir...

Dietologė atkreipia dėmesį: yra kelios cukraus rūšys, kurias būtina skirti sveikatai palankioje mityboje

Diskusijose apie sveikatai palankią mitybą cukrus beveik visuomet yra smerkiamas ar net vadinamas „baltąja mirtimi“. Tačiau gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad cukrus, kaip ir kiti angliavandeniai, organizme skaidomas iki gliukozės, kuri yra...

Užsitęsusi vasara ims trauktis

Ketvirtadienio dieną lietaus nenumatoma. Vėjas pietryčių, pietų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 22–27 laipsniai šilumos. Penktadienį be lietaus, tik vakare vakariniuose rajonuose kai kur trumpai palis. Vėjas pietų, pietvakarių, naktį 3–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra...

Horoskopai rugsėjo 28 dienai

AVINASNemėgstate nusileisti, juolab be kovos, bet šiandien iš jūsų bus laukiama tam tikros aukos. Taip įrodytumėte, kad nesate beširdis. Būkite didesnis ir protingesnis. JAUTISRetoje medaus statinėje nėra šaukšto deguto, bet tai dar nereiškia, kad privalote...

Pomėgis žvejoti gali pabrangti

Seimui siūloma padidinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose nuo 1 euro 40 centų iki 3 eurų dviem paroms, nuo 5 eurų iki 15 eurų mėnesiui ir nuo 14 eurų iki 50...

Gydytoja dietologė atsakė, kiek svoris gali svyruoti skirtingų sezonų metu: ką valgyti atvėsus orams?

Daugelis įsisukame į užburtą ratą: žiemos pabaigoje, kai drabužiai jau ima veržti, skubiai metamės į sporto salę ir susirūpiname mityba, kad vasarą būtų galima pasitikti puikiausios formos. Tačiau atvėsus orams rudenį, svarstyklių rodmenys vėl...

Keičiasi kai kurių „Rimi“ parduotuvių darbo laikas

Nuo spalio 1 d. keičiamas dalies prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvių darbo laikas. Iš viso pokyčiai įsigalios 7 tinklo parduotuvėse, o likusios ir toliau dirbs įprastais grafikais. Kaip teigia „Rimi“ prekybos centrų valdymo vadovė Irina...

„Xiaomi“ pristatė lauktąją „Xiaomi 13T“ seriją: kameros galimybės – neįtikėtinos, įkraunamas vos per keliolika...

Šiandien elektronikos gamintojas „Xiaomi“ pristatė naujausią išmaniųjų telefonų seriją – „Xiaomi 13T“. Kadangi buvo sukurti bendradarbiaujant su aukščiausios klasės fotoaparatų ir objektyvų gamintoju „Leica“, naujieji išmanieji telefonai pasižymi puikia kamera bei itin greitu įkrovimu. „Mes...

Šalį ir toliau lepins neįprastai šilti orai

Šiandien Lietuvoje nelis. Aukščiausia temperatūra 22–27 laipsniai šilumos. Ketvirtadienį be lietaus. Vėjas pietryčių, pietų, naktį silpnas, dieną 5–10 m/s. Temperatūra naktį 10–15, dieną 21–26 laipsniai šilumos. Penktadienio dieną vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietų,...

Horoskopai rugsėjo 27 dienai

AVINASLaikas keisti žaidimo taisykles. Tai gali būti ne taip lengva, kaip atrodo, bet dabartinė padėtis vis blogėja ir jau darosi nebepakenčiama. Ir nesitikėkite, kad visi yra tos pat nuomonės kaip ir jūs. Slaptas kažkieno...

ORAI: Antradienio dieną lietaus nenumatoma

Antradienio dieną lietaus nenumatoma. Vėjas pietryčių, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23 laipsniai šilumos. Trečiadienį be lietaus. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 3–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 8–13, šalies vakaruose vietomis 14–16, dieną 21–26 laipsniai...

Horoskopai rugsėjo 26 dienai

AVINASŠiandien gali tekti daug kuo dalytis. Negailėkite duoti, ir atėjus laikui gausite atgal dvigubai. Tik nelaikykite visų pinigų vienoje kišenėje, o visų vilčių nesudėkite į vieną žmogų. JAUTISPanašu, kad diena bus ganėtinai sujaukta. Pernelyg daug...

Svarbus ir mažas pokytis: „Ekonovus“ projekto „Tvari vasara“ metu žinomi žmonės dalijosi savo tvarumo...

Kiekvienais metais, rodos, vis garsiau kalbama apie Žemės ateitį, ieškoma sprendimo būdų, tačiau ne visus juos pavyksta lengvai integruoti į kasdienybę. Bendrovė „Ekonovus“ vasarą dalijosi žinomų žmonių istorijomis apie tvarumą, savo patirtis atskleidė menininkė...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS

85965235